Компанію Qualcomm оштрафували на 773 мільйони доларів

Комісія справедливої торгівлі Тайваню (FTC) оштрафувала компанію Qualcomm за порушення антимонопольного законодавства на $773 мільйони. Даний штраф став рекордним для Тайваню.

FTC звинуватила американського виробника чіпсетів в незаконному обмеженні доступу конкурентів до своїх технологій і навмисному витісненні суперників з ринку. За оцінками експертів, Qualcomm протягом декількох років займала монопольне становище в таких сегментах ринку мікросхем, як CDMA, WCDMA і LTE. У комісії стверджують, що Qualcomm порушувала антимонопольне законодавство Тайваню протягом 7 років, заробивши за цей час більше $13 мільярдів з місцевих компаній у вигляді ліцензійних виплат.

«Qualcomm володіє великою кількістю патентів, які належать до основних в таких сегментів ринку мікросхем, як CDMA, WCDMA і LTE. Також компанія є основним постачальником цих чіпів. Вона зловживала своєю перевагою в стандартах мобільного зв’язку і відмовлялась ліцензувати необхідні патенти конкурентам », — зазначено в заяві FTC.

Крім виплати штрафу, Qualcomm буде зобов’язана кожні шість місяців відправляти комісії звіти про хід переговорів з постраждалими компаніями. Qualcomm не згодна з рішенням комісії і має намір оскаржити не тільки штраф, але і методи розрахунку його суми. Також компанія вважає, що штраф не має раціонального ставлення до доходів компанії на території Тайваню.

У грудні 2016 року антимонопольне відомство Південної Кореї оштрафувало Qualcomm за порушення антимонопольного законодавства на рекордні для країни $853 мільйони. За даними джерела, компанія досі не виплатила цей штраф, а вже отримала новий.