HP відмовилась від подальшого розвитку в напрямку Windows-смартфонів

Одним з останніх значущих Windows-смартфонів залишається представлений в лютому 2016 року HP Elite X3: він відрізнявся флагманською начинкою, а також можливістю перетворення в ноутбук і настільну систему за допомогою спеціальних док-станцій і режиму Windows Continuum. Запуск апарату свідчив, що HP і Microsoft вважали, що для мобільного Windows ще залишається місце на ринку, нехай і в нішовому бізнес-секторі.

Однак, HP відмовилася від планів подальшого розвитку своїх ідей, і списує це на зміну стратегії Microsoft з її мобільною ОС. Elite X3 буде продовжувати підтримуватися до кінця 2019 року, але не більше того. Глава близькосхідного і африканського регіону EMEA в HP Нік Лазарідіс (Nick Lazaridis) розповів журналістам The Register на форумі Canalys Channels в Венеції, що Microsoft згортає подальшу роботу з розвитку своєї мобільної операційної системи і повідомила про це партнерів.

«Microsoft вирішила змінити стратегію (так роблять всі компанії), так що вона в даний час приділяє менше уваги речам, які перш планувала розвивати. З огляду на це, ми теж вирішили, що без енергійних зусиль і підтримки з боку Microsoft все це просто не має сенсу. Якщо програмного забезпечення та екосистеми операційної системи немає, ми не можемо тягнути проект, не будучи розробниками ОС », – підкреслив він.

У HP були великі плани по розвитку смартфона. «Ми збиралися розгалужувати X3, планували безліч продуктів», — зазначив керівник. Замість цього обмежені продажі будуть продовжуватися тільки до 2019 року. Пан Лазарідіс додав, що у HP немає значних запасів смартфонів, причому подальші продажі будуть здійснюватися тільки великим зацікавленим компаніям з великими можливостями.

Журналісти The Verge зв’язалися з HP, щоб прояснити ситуацію. Представник підтвердив, що компанія дійсно збирається підтримувати Elite X3 до 2019 року. Він також зазначив, що HP не виключає в цілому випуску в майбутньому нових Windows-апаратів, але буде про це думати лише після того, як Microsoft поділиться додатковими планами з розвитку Windows 10 Mobile. Зараз це виглядає вкрай малоймовірним. HP також додала, що Elite Х3 просто зникне з продажу, якщо не буде зацікавлених клієнтів.

З огляду на той факт, що з 2015 року Microsoft не випускала нових флагманських Lumia, поточні новини означають, що з останньою спробою випуску Windows-смартфона високого класу покінчено. Наступної ми, напевно, не побачимо доти, поки сама Microsoft не вирішить знову вирватися на мобільний ринок. Можливо, це буде смартфон Surface з підтримкою запуску x86-додатків в режимі Continuum, про який давно ходять чутки і припущення. Але безліч фактів говорять про те, що це може бути кінцева станція для мобільної Windows.

Поки ж, HP натякає на нові мобільні рішення в наступному році. Якщо мова йде про смартфони, можна з упевненістю припустити, що вони не будуть працювати під управлінням Windows.