Огляд ультрабюджетного смартфона Motorola Moto C Plus

З часів коли Motorola Mobility була придбана компанією Lenovo Group Holdings пройшло три роки і, схоже, вони дуже позитивно вплинули на всім відомий бренд. Телефони Moto за підсумками 2016 року увійшли до трійки найбільш комфортних смартфонів за думкою користувачів. Motorola Mobility є дочірньою компанією Lenovo і відповідає за розробку і виготовлення всіх фірмових смартфонів під брендом Moto. Штаб-квартира компанії знаходиться в Чикаго (США).

Враховуючи, що справи Motorola складаються доволі непогано, розширюється й асортимент смартфонів доступних для покупки. 27 червня 2017 року в Україні стартували продажі бюджетних смартфонів Moto C та C Plus. За словами самої компанії дані моделі початкового рівня орієнтовані для тих, хто вперше купує смартфон. І схоже — це чистої води правда.
Нам на огляд приїхав Motorola Moto C Plus і після тижня активного користування спішимо поділитися з вами своїми враженнями.

Чесно кажучи, після першого ж увімкнення Moto C Plus непристойно так собі підвисав, що склалось враження, ніби в руках найдешевший китайський ноунейм і навіть ситуацію не рятував Android Nougat. Але тут, як промінь останньої надії, з’явилось повідомлення в шторці “Є нове системне програмне забезпечення!”.

Дочекавшись повного завантаження телефона після оновлення, я знову впізнав смартфон Moto на «чистому» Android.

Телефончик чудово показав себе в користуванні, швидкість роботи типова для пристрою на процесорі MediaTek цього класу. Так він здається повільним після телефонів вищого цінового діапазону, але анімації плавні і приємні для ока. Розчарувала відсутність такої прекрасної опції як «Moto Дії», так звик після старших моделей Motorola. Тепер хочу висловити своє обурення і підтвердити велику кількість запитань щодо датчика наближення — його тут дійсно немає. Чому в телефоні з цінником понад 3500 гривень відсутній такий потрібний компонент? Я вже не говорю про датчик освітлення. Але в наш час це звучить дико, адже Moto C Plus розуміється як переважно телефон для дзвінків. Але я, як справжній ГІК, вирішив розібратися з причиною такого вчинку інженерів Motorola. Спочатку розкажу, як проходить телефонна розмова. Сценарій набору дзвінка виходить таким — набираємо абонента, після кількох секунд екран Moto C Plus гасне і він не включиться до тих пір поки триває розмова; далі або «виб’є» співрозмовник, або Ви нажмете на кнопку увімкнення і лише тоді завершите виклик. І що я вам скажу — так, такий варіант являється дуже незручним, але друзі, тепер згадаймо як криво працюють датчики наближення в дешевих китайських смартфонах. Згадуючи слова свого товариша, якого колись дістала некоректна робота саме цього датчика, цитую: “Краще б взагалі його не було”. Випливає лише один висновок, інженери Moto C Plus зробили це навмисне заради коректної роботи смартфона.

Чесно кажучи, сварити ультрабюджетний смартфон такого рівня напевно занадто. І взявши, як приклад свою бабусю, мені слабо віриться, що вона буде думати за роботу якихось датчиків.

За корпус Moto C Plus сказати чогось особливого немає. Звичайно акцент фірмового стилю смартфонів Moto збережений і на цьому все. Я впевнений, цей смартфон не будуть вибирати через його дизайн. Це доступний і якісний варіант, що дозволить використовувати практично всі блага сучасних технологій. Moto C Plus отримав окремі слоти для двох SIM-карт і microSD, захист від бризок і працює під управлінням «чистої» операційної системи Android 7.0 Nougat.

Що ми отримуємо за такі чималі, як для свого класу, гроші — це 5-дюймовий HD-дисплей з роздільною здатністю 1280х720 пікселів, чотирьохядерний процесор MediaTek MT6737 з частотою 1,3 ГГц, 2 ГБ оперативної та 16 ГБ вбудованої пам’яті. Смартфон оснащений витривалим акумулятором ємністю 4000 мАг, 8-мегапіксельною основною та 2-мегапіксельною фронтальною камерами з LED-спалахами. Що стосується останніх то вони видають непогану картинку, але мене вони залишили байдужим.

Приклади фотографій виконаних на основну камеру Motorola Moto C Plus наведені нижче. Переглянути оригінальну якість фото можна за посиланням після всіх світлин.

Переглянути огригінали фото

Що маємо в підсумку:

Motorola Moto C Plus — це один із найбільш доступних моделей смартфонів Moto. Який скоріше підійде як перший смартфон для бабусі, надійний телефон для батька, або повсякденний телефон для дзвінків. Його головною перевагою є «чиста» операційна система Android 7.0 Nougat в повній її мірі. Приємна робота в інтерфейсі.

З мінусів, як на мене, це — завищена ціна на Moto C Plus — телефон такого класу має коштувати значно дешевше і, звичайно, відсутність датчика наближення (знову ж, в телефоні з таким цінником).

В сухому підсумку — лише вам вирішувати який телефон придбати. А ми лише хочемо подякувати за наданий на огляд Moto C Plus магазин Lenovo.

Смартфон Motorola Moto C Plus доступний в інтернет-магазині shop.lenovo.ua