Windows 10 S легко піддається злому

Незважаючи на заяви Microsoft про те, що урізана версія Windows 10 S буде безпечною, з’ясувалося, що її можна легко зламати.

Редакція ZDNet придбала Surface Laptop, на якому встановлена ​​Windows 10 S з використанням останніх оновлень безпеки, і попросила дослідника безпеки Метью Хики з сайту Hacker House обійти захист пристрою.

Хики використовував скрипти для злому звичайної версії Windows 10. Він створив документ Word з ін’єкцією вірусу, який дозволяє обходити захист магазину Windows і виконувати довільний код. Документ був відкритий на Surface Laptop з правами адміністратора через «Диспетчер завдань». Вірус атакує системні бібліотеки, що відповідають за роботу програм і відключають перевірку джерела встановлення.

Windows 10 S обмежена запуском тільки додатків, встановлених через офіційний магазин, проте хакери все одно можуть запускати довільний код, що ставить під загрозу безпеку пристроїв. Звичайно, в світі немає жодної системи, яку не могли б зламати хакери, але Microsoft все одно варто було б реалізувати більш надійний захист.

Джерело інформації: zdnet