Новинки від Apple на WWDC 2017

Вчора мільйони шанувальників продукції Apple були прикуті до екранів своїх ґаджетів, переглядаючи щорічну конференцію wwdc 2017, на якій яблучна компанія презентувала нові розробки, серед яких були нова версія iMac, MacBook Pro і MacBook, оновлена версія операційної системи, колонки HomePod і багато іншого. Отже, про все детальніше і по порядку.

MacOS HIGH SIERRA

Одне з нововведень операційної системи – технологія Intelligent Tracking Prevention, що захищає від набридливої ​​реклами та відстеження пошукових запитів. Тепер браузер Safari стане ще більш безпечним і зручним в роботі.

У новій версії поліпшать додатки «Пошта» та «Фото» – тепер користувачі зможуть не тільки зручно розташувати свої знімки, але і отримають нові інструменти для їх редагування. Крім того, нова ОС отримає підтримку пристроїв віртуальної реальності. До нової ОС вже почали отримувати доступ розробники, для користувачів вона стане доступна восени 2017 року.

WATCH OS 4

Нова версія операційної системи для Apple Watch отримає цілий комплекс оновлень для спортсменів. Додаток Activity стимулюватиме користувача рухатися ще наполегливіше. Для цього в програму додали нову систему досягнень, синхронізацію плей-листів з часом початку тренування і сполучення з іншими пристроями за допомогою модуля NFC.

Годинник буде автоматично показувати повідомлення Siri і обзаведеться новими елементами дизайну.

iOS 11

На конференції показали ARKit – додаток, за допомогою якого розробники ПЗ зможуть робити додатки з функцією доповненої реальності. Поки практичне застосування ARKit стоїть під питанням, але можливість моментально переносити віртуальні об’єкти в реальний світ за допомогою iPhone і iPad виглядає цікаво.

iOS 11 теж отримала ряд поліпшень, що торкнулися її зовнішнього вигляду, додатків та Siri. У iMessage допрацювали синхронізацію між пристроями і зробили так, що тепер вилучені повідомлення будуть стиратися відразу на всіх пристроях. Крім того, через iMessage буде доступний Apple Pay.

Siri порозумнішає і стане навчатися, набагато уважніше придивляючись до звичок користувача, а ще в ній з’явиться функція перекладача. Поки підтримуються англійська, німецька, китайська, французька, італійська та іспанська мови.

Приділили увагу і фотографіям. Тепер кодек JPEG змінить новий кодек HEVC, завдяки якому якість фотографій покращиться, а розмір файлів, навпаки, зменшиться. Оновився і ряд додатків, в їх числі «Фото», «Карти» і App Store.

App Store

Трохи більше року тому, коли командувачем App Store став Філ Шиллер, в нього посипалися зміни. Наприклад, швидкість рев’ю скоротилася на порядок. Оновлюється і сам магазин, як візуально, так і по суті.

Величезних списків різнопланових додатків більше не буде. Основні розділи отримають гарні описи, а дизайн став мінімалістичнішим. Якщо раніше великий об’єм оновлень випадав раз в тиждень, то тепер оновлення будуть коротшими, але кожного дня.

У кураторів App Store з’являться нові інструменти. Можна буде прорекламувати не тільки компанію або додаток, але й зробити посилання прямо на in-app-покупку або вставити в стрічку відео.
Ну і, звичайно, тепер розробникам доступне поступове розповсюдження свого додатку на аудиторію.

Оновлена ​​версія MACBOOK, MACBOOK PRO і IMAC

На ноутбуки тепер почнуть ставити більш швидкі SSD і процесори Kaby Lake нового покоління. Оновлена ​​версія iMac тепер буде продаватися з новими дисплеями, яскравість яких підвищили на 43%. Крім цього, їх обладнають новими процесорами Kaby Lake сьомого покоління. У комп’ютерів збільшили обсяг пам’яті, тепер 21,5-дюймова версія буде оснащуватися різним об’ємом ОЗП аж до 32 ГБ, а версія на 27 дюймів – до 64 ГБ. Крім того, 27-дюймову версію будуть оснащувати новими швидкими накопичувачами об’ємом до 2 ТБ.

На iMac 21,5 дюйма будуть ставити графічні прискорювачі Intel Iris Plus Graphics 640 з 64 МБ eDRAM, для iMac Retina 4K 21,5 дюйма – Radeon Pro 555 & 560, до 4 ГБ VRAM. На 27-дюймової версії з’явиться вибір з Radeon 570, 575 і 580. Завдяки такій начинці комп’ютери будуть добре справлятися з віртуальною реальністю.

Ціни на нові моделі будуть починатися від 1099 доларів.

IMAC PRO

На заміну “відерця” Mac Pro прийде нове покоління професійних десктопів – iMac Pro в чорному кольорі, з чорною клавіатурою і мишкою або трекпедом. У топовій комплектації обіцяють ставити 18-ядерний Xeon, Radeon Vega і до 128 ГБ ECC-пам’яті. Комп’ютер буде оснащений чотирма портами Thunderbolt 3 і камерою FaceTime. Крім того, в новому iMac Pro буде встановлена ​​спеціально розроблена для його потреб система охолодження, для зберігання інформації можна буде вибрати накопичувач об’ємом до 4 ТБ. Цінники на новинку будуть починатися від 4999 доларів.У продажу iMac Pro з’являться в грудні 2017 року.

IPAD PRO

Розмір корпусу нового iPad Pro практично ідентичний версії на 9,7 дюйма, але вага становить всього 400 грамів, крім того, в новій моделі зменшили рамку на 40% – за рахунок цього діагональ дисплея нового «Айпед» вдалося збільшити до 10,5 дюйма. Усередині новинки – шестиядерний процесор A10X Fusion і 12-ядерний графічний чіп. Камери в ньому точно такі ж, як і в iPhone 7, тому за допомогою нового планшета можна буде робити круті знімки. Режим багатозадачності доповнився перетягуванням файлів будь-якого типу між різними додатками, а управління робочими столами все більше нагадує повноцінну macOS. Додаток Files, який засвітився в еппсторі за кілька годин до WWDC – це те, що перетворить планшет в робочий інструмент. По суті, на iOS тепер з’явився повноцінний файловий менеджер.

Об’єм пам’яті буде починатися від 64 ГБ, у продажу ґаджет з’явиться через тиждень.

HOMEPOD

Крім того, на презентації показали бездротову «розумну» колонку HomePod. Всередині 16-сантиметрового пристрою розташовані сім динаміків, в тому числі і чотирьохдюймовий сабвуфер. Конструкція і розташування динаміків виконані таким чином, щоб правильно формувати звуковий потік і уникати перешкод, забезпечуючи якісне відтворення. Вбудована Siri по функціоналу повторює те, як працює Google Home і Amazon Echo. Колонка сама зможе визначити параметри приміщення, в якому знаходиться, а потім, грунтуючись на отриманих даних, підлаштується під обстановку. Підключати її до інших пристроїв не потрібно – вона прекрасно справляється сама, працюючи з додатком Apple Music по Wi-Fi. Ціна пристрою – 349 доларів, початок продажів намічено на грудень цього року.

AR

У цьому році на WWDC зробили велику ставку на використання телефону в якості браузера доповненої реальності. Не минуло й року, як всі божеволіли від Pokemon Go, а AR стає доступним всім розробникам через набір простих API. Айфон автоматично використовує дані з камери, акселерометра і компаса для того, щоб знаходити в просторі площини (столи, підлогу), визначати їх розмір і відслідковувати переміщення пристрою. Вміє навіть підбирати умови освітлення так, щоб вставлені об’єкти зливалися з оточенням.

ML, image processing

Набір низькорівневих API для машинного навчання можна використовувати для роботи з зображеннями з камери. З коробки айфон вміє виявляти осіб і стежити за довільними об’єктами в кадрі, але можна завантажувати і свої навчені моделі. Можна визначати на зображенні документи і сканувати їх.

NLP, Siri

В iOS вбудований движок роботи з текстом на звичайній мові. Категоризація, вилучення даних з контексту стають доступні для всіх додатків. Чи можна буде працювати зі слов’янськими мовами або хоча б завантажувати свої моделі – поки незрозуміло.
Siri тепер працює в єдиному контексті на всіх пристроях, синхронізуючись через iCloud. Вона все більше схожа на Google Assistant. За допомогою нейронних мереж вона вимовляє слова кожен раз трохи по-різному, щоб мова була “людянішою”.

Apple Pay

Маленьке, але важливе нововведення: через Apple Pay тепер можна переводити гроші друзям і знайомим. Точно можна відправляти і запитувати їх через iMessage, а ось чи буде можливість інтегрувати це з іншими додатками – питання. Це останній штрих, тепер екосистема Apple надає весь комплекс банківських послуг: карти, платежі в магазинах і в мережі, P2P-переклади. Поки всі банки грають в гру «ми IT-компанія», Apple, справжня IT-компанія, досить швидко перевела велику частку транзакцій на себе прямо у них під носом.

DND while Driving

iOS буде розпізнавати, коли ви поїхали в машині, і автоматично блокувати СМСки, повідомлення, чати і все інше, що відволікає від дороги.

А що ви думаєте з приводу цьогорічних новинок? Пишіть свої думки в коментарях.