Microsoft — головна небезпека для Apple

Samsung прийнято вважати головним конкурентом компанії Apple. Однак, у виробника найпопулярніших в світі смартфонів є більш серйозний конкурент. Після смерті Стіва Джобса війна між Apple і Microsoft остаточно згасла. Купертинівці відчайдушно билися з Samsung і Google, а попередній принциповий противник отримав час, щоб набратися сил. Здавалося, шляхи Apple і Microsoft розійшлися: одні сконцентрувалися на ґаджетах, інші — на виробництві і продажу ПЗ.

Все змінилось з приходом Сатьї Наделла на пост гендиректора Microsoft. Після його приходу компанія з Редмонда розправила плечі.

Дизайнерські рішення Джонні Айва вже не викликають колишнього захоплення, багато пристроїв просто залишаються не при справах, а Microsoft набирає небезпечний для конкурентів темп.

Як саме? Про це – нижче.

Microsoft експериментує з інтерфейсом

Можна впевнено заперечити, що зараз macOS і iOS виглядають набагато більш продуманими за Windows, в осінньому Creators Update в черговий раз отримала нову мову дизайну.

Однак, є й інший погляд на ситуацію: Microsoft вже зараз готується до того, що навколо нас буде єдиний інтерфейс і одна операційна система, яка тримає своїх користувачів всюди — від їх шолому віртуальної реальності, до планшета.

Підступитися до такої амбітної мети непросто, але Microsoft, хоча б, намагається. Apple впевнено заявляє, що не бачить перспектив для мутації iOS і macOS в єдину систему, навіть якщо мова йде про iPad Pro. І може виявитися, що кращий варіант, доступний зараз, потім зіграє з упертими купертинівцями злий жарт.

Apple забула про професійних користувачів

Глава Microsoft вирішив бити Apple за принципом “де тонко, там і рветься”. Суть в тому, що в Купертіно явна криза ідей, яка особливо помітна, коли мова заходить про комп’ютери. Наприклад, знаменитий iMac не оновлювався з 2015 року.

Сатья Наделла скористався ситуацією максимально ефективно.

Результат — моноблок Surface Studio з грандіозним 28-дюймовим екраном і корисною підставкою, яка дозволяє використовувати комп’ютер з сенсорним екраном в горизонтальному положенні. Крім того, для креативних людей передбачений Surface Dial — маніпулятор для тачскріна. З його допомогою можна швидко вибирати колір, товщину кисті, стиль кисті і так далі.

Тепер представники творчих професій сильно задумаються, що купувати, — у iMac раптово з’явилася дуже цікава альтернатива, яка перевершує комп’ютер Apple і за якістю збірки, і за рівнем заліза. З огляду на те, що це дебютний моноблок Microsoft, хлопці з Купертіно, мабуть, вже страшно перелякалися.

Але на Surface Studio справа не закінчилася — паралельно Сатья Наделла атакував ринок ноутбуків і професійних планшетів.

Сатья прийшов до влади, коли лінійка Surface була жахливою (ARM-процесори, урізана Windows RT), але якимось дивом оживив цей “труп” і зробив три відмінні лінійки.

Першапланшети Surface Pro, які нещодавно оновилися і подешевшали. За чотири покоління Microsoft геніально відпрацювала оригінальну конструкцію, тому в більшості сценаріїв Pro так само зручний, як і повноцінний ноутбук.

Загалом, у Сатья Наделла вийшло зробити потенційного вбивцю iPad Pro. Крім того, стилус у Surface Pro набагато ефективніший та зручніший, ніж у його конкурента з яблуком на задній панелі.

Друга — потужна лінійка Surface Book, преміальні лептопи, які коштують від 1600 доларів. Девайс обладнаний топовим залізом (навіть в молодшій версії). Surface Book — опонент Macbook Pro, причому у ґаджета Microsoft є важливі козирі: сенсорний екран і підтримка новомодного стилуса.

Третя — свій противник є і у MacBook Air — Surface Laptop. Стильний і відносно недорогий (від 1000 доларів) ноутбук, оснащений тачскріном і клавіатурою з тканинним покриттям. Виглядає цей девайс розкішно, на дотик теж вкрай приємний, проте матеріал досить швидко зношується.

Висновок дуже простий: якщо у Apple останній апдейт ноутбуків вийшов дуже дивним і суперечливим (чого варта хоча б відмова від USB), то Microsoft видала кілька перспективних і класних девайсів, які цілком можуть замінити MacBook.

Конкуренція — це завжди добре

Втім, всі ці пункти не значать, що Microsoft в один момент стала зразковим виробником. Її, як і раніше, є за що лаяти, але робити це з колишнім бажанням не виходить: після приходу Сатьї Наделла колись нудна компанія змінила імідж до невпізнання.

Тепер колишні невдахи вирвалися в статус найсміливіших експериментаторів і вперто набиваючи шишки на своїх помилках роблять пристрої, екзотичні технології, без кінця все оновлюють, і, в кінцевому підсумку, займаються благою справою — підвищують конкуренцію на ринку. А це може добре позначитися і на Apple. Якщо, звичайно, в Купертіно ще не зовсім розслабилися від тривалої відсутності гідних суперників.