Всі нововведення Android O Beta про які Вам обов’язково потрібно знати

17 травня компанія Google випустила другу тестову версію Android O для розробників. Вона отримала статус бети, досить стабільна для повсякденного використання і, на відміну від першого релізу Developer Preview, встановлюється без розблокування завантажувача і скачування файлу прошивки, а по Wi-Fi.

У цьому оновленні присутні кілька помітних нововведень, на кожному з яких варто зупинитися окремо.

Нові емодзі

Дизайнери Google знову заново перемалювали майже всі емодзі. В Android O Beta вони стали більш красивими – з різноманітними кольорами, градієнтами та іншими ефектами. Нова версія Android буде підтримувати повний каталог Emoji 5.0, а це значить, що незабаром смайликів буде ще більше, ніж зараз.

Картинка в картинці

Анонсована в березні функція «картинка в картинці» з’явилася в Android O Beta. Зараз вона підтримується тільки YouTube, а в майбутньому буде реалізована в інших додатках. Завдяки їй, можна запускати відео і дивитися його поверх інших додатків в невеликому вікні.

Інтенсивність нічного режиму

На смартфонах Pixel і Pixel XL з’явилися налаштування інтенсивності застосування нічного режиму, що дозволяють зменшити або додати червоні відтінки екрану. На Nexus 5X і Nexus 6P нічний режим так і не з’явився, хоча він був присутній в тестовій збірці Android 7.1.

Розумне виділення тексту

В Android O додана функція Smart Text Selection – розумне виділення тексту з контекстуальною пропозицією дій. Наприклад, якщо ви виділите номер телефону, вам буде запропоновано зателефонувати за цим номером.

Швидкі налаштування

Шторка зі швидкими налаштуваннями і перемикачами змінила колір на негативний. Тепер у неї світло-сірий фон і темні іконки, хоча раніше було навпаки. Оформлення повідомлень не змінилося. Деякі значки змінили розташування: дата, перемикання аккаунта, налаштування перемикачів і системні налаштування переїхали з верхньої частини екрану вниз, в правому верхньому кутку тепер відображається час, індикатор батареї і значок стільникового зв’язку, а зліва – назва оператора.

Анімації

В Android O Google вирішили повністю переробити анімації. У попередніх версіях “зеленого робота” вони не завжди були плавними. З новою збіркою Android розробники отримують інструменти, необхідні для того, щоб зробити анімації в додатках більш плавними і природними.

Google хоче, щоб всі анімації в Android дотримувалися законів фізики.

Нижче демонструється порівняння старих (зліва) і нових (праворуч) анімацій:

Notification Dots

На іконах додатків, розміщених на домашній сторінці, стали відображатися точки, що позначають наявність повідомлень або подій. Можна швидко подивитися ці повідомлення – досить утримувати палець на іконі додатку. Щоб перейти до будь-якого з повідомлень, потрібно натиснути на нього.

Швидкий доступ до віджетів

Тепер, якщо у програми є віджети, ви можете перейти до них за допомогою меню, яке з’являється по довгому натисненні на піктограму.

Швидкість завантаження системи і додатків

Android O завантажується в два рази швидше, ніж Android Nougat. Швидкість запуску додатків теж зросла, наскільки саме – залежить від конкретного додатка.

Pixel Launcher

Разом з Android O Beta була випущена нова версія лаунчера Pixel. Як і раніше, цей лаунчер доступний тільки смартфонам Pixel, але його можна встановити на будь-який пристрій за допомогою APK-файлу.

В налаштуваннях Pixel Launcher з’явилася можливість міняти форму іконок додатків: квадрат, трикутник з закругленими кутами, прямокутник із закругленими кутами або циліндр. Раніше з’явилася підтримка адаптивних іконок, завдяки якій значки всіх додатків зводяться до єдиного розміру і виглядають більш красиво і природно.

Android O Beta можна встановити на смартфони Nexus 5X, Nexus 6P, Pixel і Pixel XL. Для цього потрібно записатися на бета-тест і трохи почекати. Через якийсь час на ваш пристрій прийде повідомлення про можливість встановлення апдейта. Процес інсталяції займає близько 10-15 хвилин, всі програми, налаштування і призначені для користувача файли зберігаються.