Microsoft представила Windows 10 S

Під час сьогоднішнього заходу в Нью-Йорку, Microsoft представила Windows 10 S. Це особлива версія операційної системи, розрахована на не дуже потужні ноутбуки, і в першу чергу — на ринок освіти США.

Саме завдяки йому наддоступним хромбукам Google вдалося стати помітними гравцями сегмента настільних ОС в Північній Америці. Тобто Windows 10 S і девайси з нею, серед яких є і стильний фірмовий Surface Laptop, є прямою відповіддю Chrome OS.

У Microsoft обіцяють, що пристрої з новою версією системи будуть налаштовуватися з нуля всього лише за 15 секунд, а це істотно швидше, ніж комп’ютери з повноцінною Windows 10. Така швидкість досягається завдяки початковому передналаштуванню встановленого способу під конкретне «залізо» і жорсткій оптимізації під нього . У випадку з пристроєм для освіти швидкість початку роботи вкрай важлива. Також Windows 10 S підтримує автоматичне налаштування системи за допомогою спеціальної флешки, тобто переїзд з одного ноутбука на інший буде проходити майже миттєво і не зажадає спеціальних знань.

Не обійшлося в цій особливій версії ОС і без обмежувальних особливостей. Найважливішою з них стала жорстка прив’язка до Windows Store. Наприклад, якщо Google забажає зробити доступним Chrome на Windows 10 S, їй доведеться розмістити свій браузер в магазині Microsoft. Це обмеження можна зняти, придбавши для пристрою повноцінну Windows 10 Pro.

Багато партнерів Microsoft вже заявили про бажання випускати продукти з новою версією системи, так що Surface Laptop не залишиться єдиним девайсом з нею. Ціна на подібні новинки буде починатися від $189, проте варто чекати і флагманські дорогі ноутбуки.

Джерело інформації: theverge