Intel анонсувала Core i9 та інші потужні процесори серії Core X

Одним з найбільш очікуваних анонсів виставки споживчої електроніки Computex 2017 стала презентація компанією Intel перших процесорів X-Series. Як повідомляється, цільова аудиторія платформи Core X — гравці і розробники. Іншими словами, це ті, хто хоче запускати останні ігри в максимальній роздільній здатності, при цьому маючи можливість стрімити картинку або працювати відразу в чотирьох програмах для створення відеоконтенту.

Кращий чіп серії — Core i9 Extreme буде коштувати 2 000 доларів. Його в Intel з гордістю називають першим настільним споживчим процесором з 18 ядрами і 36 потоками.

Стартова модель сімейства Core X — Core i5-7640X за 242 долара з 4 ядрами і 4 потоками. Лінійка Core i7 починається з моделі за 339 доларів з 4 ядрами і 8 потоками і закінчується варіантом за 599 доларів з 8 ядрами і 16 потоками.

Сімейство Core i9 включає чотири моделі, якщо не брати до уваги Core i9 Extreme. Найдешевший варіант коштує 999 доларів і володіє 10 ядрами і 20 потоками. Найдорожча версія за 1699 доларів – чіп з 16 ядрами і 32 потоками.

Всі процесори сумісні з новим чіпсетом Intel X299. Він з’явиться на комп’ютерах партнерів в найближчі тижні. Що стосується архітектури, то майже всі процесори Core X грунтуються на оновленій версії платформи шостого покоління Skylake. Компанія називає її Skylake X. Дві чотириядерні моделі, i5-7640X та i7-7740X, створені на архітектурі Kaby Lake X.

У найдорожчих моделях Intel оновила технологію Turbo Boost, яка призначена для автоматичного збільшення тактової частоти процесора. Нова версія отримала назву Turbo Boost Max 3.0. За словами представників компанії, завдяки технології, чіпи Core X стали на 10% швидшими в плані багатопотокової продуктивності, ніж попереднє покоління, і на 15% швидшими при однопотоковій роботі.