Google оптимізує Android-додатки залежно від характеристик девайса

На смартфонах і планшетах основну частину пам’яті часто займають додатки. Це велика проблема для пристроїв з невеликим об’ємом вбудованої пам’яті і без можливості розширення. Google має намір виправити ситуацію. Змусити виробників встановлювати більше пам’яті в пристрої вона не в змозі, а ось зменшити розмір додатків – цілком. В ході конференції для розробників Google I/O 2017 пошуковий гігант представив новий інструмент для автоматичної оптимізації APK-файлів. Ідея полягає в тому, щоб прибрати з APK все зайве, щоб користувачі отримували додатки оптимізовані під кожен девайс.

Так як під управлінням Android працює величезна кількість пристроїв з різними конфігураціями, розробникам часто доводиться додавати в додаток підтримку всіх цих змін. Тепер розробники зможуть завантажувати універсальний APK-файл з бібліотеками і ресурсами, необхідними для всіх пристроїв, а Google буде відсівати все зайве, перш ніж доставити файл конкретному користувачеві.

Наприклад, додаток може включати в себе бібліотеки для ARM та x86, але користувачеві вони обидві не потрібні. Тому, перш ніж відправляти APK-файл на смартфон з ARM-процесором, Google видалить з нього всі бібліотеки x86. В середньому це дозволить оптимізувати додаток на 20%.

Джерело інформації: androidpolice