Google анонсували Project Treble — розробку для спрощення оновлень Android пристроїв з оболонкою

Багато виробників Android-пристроїв випускають нові смартфони, але не поспішають оновлювати для них ПЗ, а про підтримку деяких ґаджетів і зовсім забувають через рік-другий з початку продажів. Як стало відомо, Google всерйоз взялася за вирішення проблеми, через яку більша частина користувачів Android не отримують оновлення. Розробка отримала кодову назву Project Treble, а її мета — відокремити призначену для користувача частину Android від програмного забезпечення, яке розробляється виробниками.

Область Android для виробників називається Vendor Interface. Для його інтеграції компаніям доведеться проходити валідацію в спеціальному наборі інструментів — Vendor Test Suite. В ході валідації має бути встановлено, що пристрій зможе отримувати подальші оновлення ОС зі збереженням коду, зарезервованого за виробником.

На даний момент апдейт повинен пройти безліч кроків, перш ніж він добереться до пристрою кінцевого користувача. З Project Treble процес значно спроститься за рахунок поділу «реалізації вендора» (залежне від пристрою низькорівневе ПЗ, здебільшого створюється виробниками чіпів) від фреймворка Android. В результаті фреймворк Android зможе оновлюватися незалежно від пов’язаного з залізом ПЗ.

Таке рішення дозволить Google оперативно поширювати оновлення ОС, не зачіпаючи оригінальну прошивку пристрою. Вона залишиться колишньою, а ґаджет отримає свіжу версію Android.

Модульна структура операційної системи вже реалізована в тестовій версії Android O на смартфонах Nexus і Pixel. Надалі вона з’явиться на всіх пристроях, які будуть спочатку працювати на релізній збірці.

Джерело інформації: googleblog