«ВКонтакте» додала платну підписку на музику в мобільних додатках і відключила кешування на Android

«ВКонтакте» інтегрувала мобільні додатки соцмережі з сервісом для прослуховування музики по підписці Boom. Це являється однією з умов угоди з правовласниками, пояснили представники компанії.

У новій версії програми «ВКонтакте» для iOS і Android з’явиться функція відключення реклами між треками і можливість завантажувати композиції для прослуховування без доступу до інтернету. Для цього користувачеві пропонується встановити додаток Boom і оформити підписку вартістю 87 грн. на місяць.

Підписка на Boom — кроссплатформенна, пояснив прес-секретар «ВКонтакте» Красніков. Вона відключає рекламу в веб-версії і дозволяє зберігати музику для офлайн-прослуховування в додатках. При цьому в веб-версії відключити рекламу або оформити підписку на Boom соцмережа поки не пропонує. Аудиторія «Вконтакте» становить 95 млн користувачів в місяць, з мобільних пристроїв в соцмережу виходять 78 млн осіб, кажуть в компанії.

Mail.Ru Group, якій належить «ВКонтакте», розробила Boom разом з United Media Agency (UMA) Олега Бутенко. Ця компанія виступає посередником між холдингом і правовласниками, укладаючи від імені групи ліцензійні угоди з видавцями музики. Представники Mail.Ru Group на момент написання замітки не відповіли на питання vc.ru про розмір аудиторії Boom.

З оновленням розділу аудіозаписів «ВКонтакте» також видалила з Android-додатку функцію кешування музики, яка дозволяла користувачам слухати збережені в пам’яті пристрою треки без інтернету. Тепер для цього необхідно купити підписку на Boom.

З iOS-додатку соцмережі кешування музики зникло в вересні 2016 року, коли «ВКонтакте» вдалося повернути музичний розділ.
Зараз аудіореклама включена для всіх користувачів «ВКонтакте», але поки вона працює тільки в веб-версії. Найближчим часом вона з’явиться в мобільних додатках, розповів Красніков. Короткі рекламні ролики іноді програються при перемиканні між треками.

Представник Mail.Ru Group в розмові з «Відомостями» уточнив, що інша соціальна мережа групи — «Однокласники» — також вводить платну підписку в мобільному додатку через Boom.

Розвиток сервісу для прослуховування музики по підписці – одна з умов угод з музичними мейджорами, пояснив Красніков. У 2016 році Mail.Ru Group уклала ліцензійні угоди з провідними західними музичними правовласниками — Universal Music, Sony Music і Warner Music, а також з деякими російськими видавцями – наприклад, «Першим музичним видавництвом» (ПМВ).