Всі нововведення першої тестової збірки Android O

21 березня компанія Google випустила першу тестову збірку Android O. Новинка матиме ряд цікавих нововведень, а реліз основної версії Android запланований на третій квартал 2017 року. Проте, сьогодні можна уже скласти загальне уявлення про вигляд та фічі, які і розглянемо детальніше.

System UI Tuner

System UI Tuner дозволяє розмістити відсоток заряду акумулятора не всередині значка батареї, а зліва від нього.

Розміщувати ярлики додатків можна на сторінці блокування. Ці ярлики дозволяють виконувати швидкі дії – наприклад, відкривати певні сторінки в Chrome.

Також System UI Tuner дозволяє налаштовувати панель навігації, змінюючи положення кнопок і додаючи нові кнопки з різним призначенням. Це нововведення буде корисним власникам фаблетів – вони зможуть зміщувати кнопки навігації для управління смартфоном однією рукою.

 

Статусбар

Статусбар став більш інформативним – в нього додано більше іконок, в тому числі значок із зазначенням заряду акумулятора.

 

Теми оформлення

Додана нативна підтримка тем оформлення, що колись була лише в кастомних прошивках. Зараз підтримуються дві теми: світла і темна. Вони перемикаються в налаштуваннях екрану.

 

Налаштування

Системні налаштування радикально перероблені. На головній сторінці стало набагато менше розділів, а підрозділи стали містити більше опцій.

 

Економія енергії

Фоновим процесам в Android O виділяється менше ресурсів, тому вони менше навантажують процесор, що дозволяє продовжити час автономної роботи пристрою. Google ввела кілька обмежень: додаткам, які працюють у фоновому режимі, заборонено інтенсивно споживати інтернет-трафік і дані від GPS. Ті програми, яким потрібна інформація про місцезнаходження, можуть дізнаватися її від програми, запущеної на активному екрані.

Клавіатура

В Android O поліпшена підтримка фізичних клавіатур. Це нововведення стане в нагоді планшетам з під’єднаними клавіатурами.

Заповнення форм

Android O підтримує автоматичне заповнення форм в різних додатках. Раніше воно було доступним в Chrome і додатках на кшталт LastPass.

 

Не турбувати

У режимі «Не турбувати» з’явилися таймери для тимчасового відключення повідомлень від конкретних додатків – на 15 хвилин, півгодини або годину. Зараз цей режим можна використовувати лише для всієї системи.

Бейджі

Іконки додатків на домашній сторінці відображають бейджі, на яких показано число отриманих повідомлень. Такі бейджі є на iOS, а також у деяких кастомних лаунчерах для Android.

Канали повідомлень

Повідомлення від додатків тепер підтримують тематичне сортування: наприклад, повідомлення по типу новин будуть потрапляти в свій власний канал. Користувачі зможуть заморожувати повідомлення на якийсь час, після чого ті знову з’являться, а розробникам дозволено встановлювати таймери для автоматичного видалення непереглянутих протягом певного часу повідомлень.

Картинка в картинці

На смартфонах і планшетах з’явилася підтримка функції «картинка в картинці» для запуску міні-вікон деяких додатків (наприклад, відеоплеєрів) поверх іншого контенту. Користувачі можуть масштабувати такі вікна і вільно переміщувати їх по екрану.

Адаптивні іконки

Операційна система автоматично вирівнює розміри іконок і підганяє їх до загального вигляду.

Вбудовані колірні профілі

Додатки для обробки фотографій підтримують DCI-P3, AdobeRGB і Pro Photo RGB та інші колірні профілі з можливістю калібрування екрану.

Звук

В Android O додана підтримка високоякісного бездротового звучання за технологією LDAC.

Встановлення APK

Принцип, за яким Android дозволяє встановлювати додатки в обхід Google Play маркета, змінився. Тепер користувач може надати будь-якому додатку дозвіл на скачування APK-файлів. Решта програм не зможуть їх завантажувати і встановлювати.

Джерело інформації: androidpolice