Роботу нового API для автозаповнення в Android O показали на відео

Однією з найбільш корисних змін в Android O є новий API автозаповнення, який дозволяє додаткам для управління паролями реєструватися як загальносистемні постачальники послуг автозаповнення. У термінах непрофесіоналів це означає, що з додатками, такими як LastPass, 1Password, Dashlane і іншим, більше не доведеться використовувати служби спеціальних можливостей в якості обхідного шляху для заповнення ваших імен користувачів і паролів. Замість цього у них буде один API, який надає їм власний доступ для введення інформації без особливого клопоту.

Розробники з AgileBits представили демонстраційне відео тестової версії 1Password, її менеджер паролів, який був оновлений з метою використання API Autofill. Відео показує нам, як легко це все буде працювати.

Коли ви намагаєтеся увійти в будь-який додаток з текстовими полями для імені користувача і пароля, Autofill Framework зв’язується з 1Password в фоновому режимі, щоб дізнатися, чи розпізнаються вони додатком, в результаті чого з’являється запит «Натисніть, щоб розблокувати 1Password», якщо користувачі до цього виконали автозаповнення в самому додатку. Залежно від використовуваного вами додатка-менеджера паролів вас можуть попросити ввести свій майстер-пароль, пін-код або відбиток пальця, щоб дати йому дозвіл на отримання ваших даних. Як тільки це буде зроблено, будуть представлені дані автозаповнення, і ви можете просто натиснути їх, щоб вони автоматично вводилися для вас.

Все це досить швидко і більш раціонально, ніж різні тимчасові рішення, які використовують адміністратори паролів до сих пір. Зрозуміло, я б вважав за краще, щоб додатки використовували Smart Lock, так що вам навіть не потрібно думати про введення імені користувача і пароля, але ця можливість не сильно змінилася. Лише кілька додатків використовують його, тому цей новий API автозаповнення буде вельми привабливим альтернативним рішенням.

А що ви думаєте про нововведення в Android O? Напишіть свої думки в коментарях.