Компанія Microsoft допомогла Samsung створити свій власний Continuum

Вчора ввечері компанія Samsung представила свій новий флагман Galaxy S8. Однак, як це стосується Microsoft, запитаєте ви? Суть в тому, що Samsung створила свій власний Continuum для Android. Просто взяла і скопіювала всю ідею — спеціальний док, до якого ти підключаєш смартфон, екран, клавіатуру, мишу і іншу периферію, потім йде запуск режиму Samsung DeX. У підсумку ми отримуємо Android-ПК, здатний працювати з декількома додатками одночасно і так далі.

Зрозуміло, що Windows-ПК цим не заміниш, але для невибагливого користувача з нескладними завданнями він цілком підійде. Якщо врахувати те, скільки різних додатків доступно на Android, то можна сміливо стверджувати, що для перегляду контенту, інтернет-серфінгу, перевірки пошти і простих операцій з офісними файлами такий ПК з Android підійде на всі 100%.

Найприкріше для фанатів Microsoft те, що точно така ж концепція існує у американської компанії ще з 2015 року, але її все не доведуть до ладу. Samsung лише однією презентацією змогла показати, що Windows 10 Mobile з її Continuum нікому більше не потрібен. Адже на Android просто величезна кількість програм, в той час як на Windows 10 тих, які можуть працювати з Continuum все ще дуже мало. До того ж Microsoft сама допомогла Samsung з її DeX. Ви ж знаєте, що обидві компанії співпрацюють між собою. Результат – встановлені додатки Microsoft в пристроях Samsung. Компанія Сатьї Наделла спеціально оптимізувала Office для Android під DeX так, щоб він працював максимально продуктивно.

Windows 10 Mobile продовжувала втрачати своїх користувачів, а тепер втратила свою головну фішку. Зрозуміло, що Continuum не пропав, але варто бути чесним, Samsung це зробила краще, при цьому маються на увазі не тільки додатки. DeX може запускати додатки у вікні або кілька програм відразу, а в Continuum працювати можна тільки з одним додатком і змінити розмір вікна або вивести кілька не можна. Були обіцянки від Microsoft провести оптимізацію і щось там зробити, але до сих пір це не реалізовано. Ми не знаємо, які розробки ведуться зараз всередині Microsoft, але можна констатувати факт, що перспективи розвитку Windows 10 Mobile практично “похоронені”. Continuum продовжує залишатися сирим, за два роки нічого не змінилося. А конкуренти тим часом не сплять.