Гра Super Mario Run не виправдала очікувань компанії Nintendo

В кінці минулого року компанія Nintendo випустила свою першу мобільну гру — Super Mario Run. У перший же день проект заробив близько 5 мільйонів доларів, а за перші чотири дні його завантажила 40 мільйонів чоловік. І це при тому, що гра була доступна тільки на iOS. Реліз Android-версії відбувся раніше на цьому тижні разом з великим оновленням, що додає безліч нового контенту. Незважаючи на здавалося б високі результати, компанія Nintendo незадоволена показниками Super Mario Run. Президент Nintendo Тацумі Кімісіма в ході інтерв’ю з Nikkei Asia Review заявив, що прибуток від iOS-версії не виправдав їхніх очікувань.

Ймовірно, що проблема полягає в бізнес-моделі гри. Компанія пропонує зіграти в перші три рівні безкоштовно, а для відкриття решти необхідно придбати повну версію за внутрішньоігрову покупку. По суті це єдине джерело доходу для Nintendo в Super Mario Run. Інші розробники для отримання максимальної вигоди роблять ігри повністю безкоштовними, але з наявністю внутрішньоігрових покупок. Це дозволяє їм регулярно отримувати дохід, і часто гравці витрачають куди більше, ніж якби вони одного разу купили повну версію.

Для будь-якої невеликої студії вихід такої гри як Super Mario Run можна було б вважати колосальним успіхом, але для компанії масштабу Nintendo і з урахуванням популярності серії ігор про вусатого водопровідника показники можуть бути дійсно недостатніми. Реліз Super Mario Run для iOS став справжньою подією, але дуже швидко ажіотаж навколо неї згас, і Раннер опустився на нижні позиції в рейтингах App Store. Про успіхи Super Mario Run на Android поки нічого не повідомляється.

Super Mario Run
Super Mario Run
Developer:
Price: Free+