Грандіозний редизайн Windows 10 показали на скріншотах

У минулому році стало відомо, що компанія Microsoft готує грандіозний редизайн своєї операційної системи Windows 10. Нова мова дизайну має кодове ім’я Project Neon.

Завдяки колегам з MSPowerUser ми вже зараз можемо побачити, що буде представляти із себе Windows 10 в новому оформленні.

Groove Music

На внутрішніх концепт-відео Microsoft показана робота ще кількох нових компонентів нового дизайну Windows 10 на прикладі додатка Groove Music.

Groove Music

Наприклад, продемонстровано, як компонент Side-Nav Acrylic змінює фонове зображення за «скляною» шторкою в залежності від того, який контент йде в неї. Примітно, що в Groove Music вже зараз є схожа анімація на інсайдерських збірках Windows 10.

Groove Music

Серед інших компонентів – ефекти прозорості для частини інтерфейсу додатків. Наприклад, меню може бути напівпрозорим, а сторінка з основним контентом додатку непрозорою.

У Project Neon будуть також використовуватися тривимірні анімаційні ефекти переходів, які будуть використовуватися в Windows 10 і в інтерфейсі HoloLens. Наприклад, під курсором миші на інтерфейсі програми може з’явитися світіння, яке більш наочно покаже де він знаходиться в даний момент.

Найголовніше завдання Microsoft при розробці Project Neon – зробити анімацію інтерфейсу Windows 10 якомога плавною і природною, позбавивши її тих різких переходів, що є зараз. Швидше за все, ця анімація збільшить навантаження на процесор, але її, ймовірно, можна буде відключити в налаштуваннях.

Microsoft збирається реалізувати робочу версію Project Neon з випуском Redstone 3 (тобто до осені 2017 року). Проте, можна очікувати, що додатки з плавною анімацією в дусі нової мови дизайну будуть з’являтися в додатках Microsoft в інсайдерських збірках, які випускаються в рамках підготовки до релізу Redstone 2 (Creators Update). Втім, може виявитися, що Microsoft почне готуватися до кардинального редизайну Windows 10 тільки після випуску Creators Update, а він, нагадаємо, за чутками, запланований на квітень.

Джерело інформації: MSPowerUser