2017 рік стане початком епохи аксесуарів для віртуальної реальності

На думку багатьох профільних видань 2017 рік стане початком епохи аксесуарів для віртуальної реальності. На CES 2017 японська компанія Cerevo привезла Taclim – пару контролерів руху у вигляді повнорозмірних черевиків, які забезпечують зворотний зв’язок з гравцем шляхом вібрації в разі взаємодії з предметами віртуального світу або атаки ворога ногою. Зовні аксесуар виглядає громіздко і незграбно, але Cerevo нагадує, що перед нами лише прототип, і до фіналу розробки дизайн черевиків може змінитися.

Cerevo Taclim

Для тесту Taclim була обрана ще не випущена гра для PlayStation VR – Headbutt Factory. Під час атаки ворогів черевики відреагували приблизно в половині випадків, а ось прогулянка по різних локаціях з дерев’яним або засніженим рельєфом виявилася куди показовіша – Taclim дійсно зуміли забезпечити різні відчуття під час зміни локацій. Розмір кожного черевика складає 290х140х100 мм. Усередині кожного з них встановлено кілька вібромоторів, сенсори руху, бездротовий модуль Bluetooth 4.1 LE і акумулятор.

Cerevo Taclim

Глава Cerevo зазначив, що реліз аксесуара намічений на осінь цього року, а вартість пари таких черевиків складе від $1 000 до $1 500. Однак, він також попередив, що розраховує реалізувати Taclim в сфері послуг і розваг, а не серед пересічних користувачів. На його думку, Taclim знайдуть себе в сфері віртуальних атракціонів, тренажерів для гірськолижних курортів і сноубордистів.

Джерело інформації: engadget