Intel може почати використовувати прискорювачі AMD Radeon в нових процесорах

Intel може почати інтегрувати прискорювачі Radeon в свої процесори. Про це пише аналітик Forbes – Кевін Креуелл (Kevin Krewell), який стверджує, що чипмейкер готується укласти крос-ліцензійну угоду з AMD.

intel-and-amd-processors

Угода з AMD має замінити укладену ще в 2011 році з NVIDIA, термін якої добігає кінця. Ймовірна зміна партнера пояснюється аналітиком все сильнішим нагнітанням конкуренції в нових сферах. Конкуруючі компанії націлені на ринок розумних авто, машинного навчання та ряду інших некласичних напрямків. Так що помітно зміцніла компанія NVIDIA може відмовитися від продовження відносин.

При цьому традиційний суперник в особі AMD останнім часом явно не дотягує до рівня Intel в процесорах, орієнтуючись на підрозділ Radeon. Більш того, створена окрема компанія Radeon Technologies Group (RTG), вже довела, що може бути партнером одночасно Sony і Microsoft. Адже обидва виробники консолей вибрали для актуального покоління рішення AMD. Так що саме RTG може виступити партнером по такій потрібній Intel угоді і навіть запропонувати свої прискорювачі, вважає Кевін Креуелл.

Втім, це лише один з варіантів розвитку подій, причому вимагає серйозних рішень з обох сторін. Набагато ймовірніше, що Intel і AMD обмежаться звичайною крос-ліцензійною угодою з додатковими виплатами останньої.

Джерело інформації: NeoWin