Який смартфон заряджається найшвидше в 2016

Журналісти видання PhoneArena вивчили швидкість зарядки флагманських смартфонів 2016 року. Найшвидшими пристроями виявилися Motorola Moto Z Droid, OnePlus 3 і LG G5, найгірше за цим параметром показники у iPhone 7 Plus, Sony Xperia XZ та iPhone SE. Заповнення заряду акумулятора у лідерів списку займає трохи більше години, середній показник становить близько півтори години, найбільш повільні смартфони заряджаються від двох до трьох годин.

Практично всі смартфони зараз підтримують технологію Qualcomm Quick Charge 3.0 або її аналоги, що забезпечує можливість швидкої зарядки акумулятора за рахунок напруги, що подається від 3.6 В. Доречі, якщо звернути увагу на графік, Sony Xperia XZ і Huawei P9 все-таки підтримують Quick Charge, проте виробники не комплектують їх адаптерами для швидкої зарядки. Якщо ж самостійно докупити цей аксесуар, всі три останніх місця автоматично перейдуть смартфонам Apple.

Який смартфон заряджається найшвидше в 2016

Отже, iPhone 7 з акумулятором ємністю 1960 мАг заряджається за 141 хвилину, а iPhone 7 Plus з батарейкою на 2900 мАг – за 197 хвилин. Компанії Apple явно варто задуматися про використання більш сучасних технологій зарядки своїх смартфонів і все-таки додати щось подібне Quick Charge в 2017 році. З одного боку прискорена зарядка негативно позначається на ефективності роботи акумулятора після тривалого використання, однак ніщо не заважає Apple розробити якісь щадні технології, наприклад, аналог Sony Qnovo в смартфонах Xperia X.

Втім, якщо хочеться заряджати iPhone швидше і отримувати якомога більший час автономної роботи після нетривалого підключення до розетки, можна скористатися адаптерами від iPad потужністю 10 або 12 Вт. Починаючи з iPhone 6 та iPhone 6 Plus смартфони Apple заряджаються від планшетних адаптерів швидше, оскільки в них встановлені контролери живлення, що підтримують велику силу струму. Зрозуміло, в такому випадку буде трохи збільшений знос акумулятора, проте навіть протягом року використання зарядного пристрою від iPad якихось жахливих погіршень в продуктивності батареї iPhone не буде.

Залишається лише одне питання: чому Apple як і раніше кладе в комплект зі смартфонами «слабкі» адаптери живлення, добровільно погіршуючи і без того посередні показники швидкості зарядки пристроїв?

Джерело інформації: PhoneArena