Обов’язкові функції, які прийдуть з останньою версією Android

До кожної нової версії Android компанія Google випускає супровідний документ для виробників пристроїв, які хочуть, щоб їх девайси змогли випускатися з сервісами від Google і магазином додатків Google Play. У випадку з Android Nougat цей документ затримався на пару місяців, але все-таки з’явився на 85 сторінках. У ньому можна знайти дещо цікаве.

Android Extensions

Сьогодні мало хто точно знає, що Google приховує за цією назвою. Найкраще існування цього пункту вдалося пояснити колегам з Ars Technica. На їхню думку, Android Extensions дозволять швидко і просто оновлювати API AOSP. Іншими словами, Google зможе оновлювати елементи ядра системи самостійно за допомогою Google Play, не чекаючи оновлення системи від виробника. Звучить загадково і небезпечно.

Google закликає до використання одного стандарту зарядки

У 2016 році виробники смартфонів, які хотіли привернути покупців до свого продукту, обов’язково говорили про те, як швидко він заряджається. На жаль чи на щастя, різні смартфони підтримують різні стандарти швидкої зарядки. У Qualcomm є Quick Charge, у OnePlus є Dash Charge, у Motorola – Turbo Charging, SuperCharge у Huawei, Pump Express у MediaTek і VOOC від OPPO. Схоже, Google таке розмаїття не подобається, і компанія наполегливо рекомендує виробникам відмовитися від використання пропрієтарних стандартів зарядки. Варто відзначити, що в майбутньому компанія може зажадати використання єдиного стандарту.

Підтримка Vulkan API не обов’язкова

Якщо ви вважаєте, що ваш смартфон не отримає Android Nougat через вимогливий Vulkan API, який під силу, не всім процесорам, то це не так. Для оновлення на Android Nougat вашому смартфону зовсім не обов’язково підтримувати Vulkan API. Багато хто вважав, що саме в цьому графічному API причина відсутності оновлення для Nexus 5. Мабуть, причина в чомусь іншому.

Ніякої власної мультивіконності

Режим роботи з декількома вікнами можна було зустріти в різних Android-пристроях. Виглядав він, відповідно, теж по-різному. У нових пристроях на Android режим мультивіконності буде реалізований тільки силами AOSP, і ніяк інакше. Виробникам заборонено використовувати свої власні ідеї в реалізації мультивіконності.

Всі Android-смартфони повинні підтримувати блокування дзвінка

Ви не побачите смартфон на Android Nougat, в якому не буде можливості занести номер в чорний список. У цьому звичайно немає нічого поганого.

Джерело інформації: ArsTechnica