Новий MacBook Pro практично не піддається ремонту

Не минуло й тижня з моменту презентації нового Apple MacBook Pro, як умільці iFixit розібрали його і визнали практично непридатним до ремонту.

Команда iFixit поділилася подробицями про «нутрощі» MacBook Pro. Нагадаємо, що новинка обладнана 13,3-дюймовим дисплеєм з роздільною здатністю 2560×1600 пікселів, 2-ядерним процесором Intel Core i5, 8 Гб оперативної пам’яті типу LPDDR3, флеш-накопичувачем PCIe ємністю до 256 ГБ. Передбачені два порти USB Type-C з підтримкою інтерфейсу Thunderbolt 3.

MacBook Pro MacBook Pro

Результати розтину показали, що для розбирання ноутбука необхідне спеціальне обладнання, а заміна зламаних деталей і зворотня збірка викличуть у фахівця ще більше труднощів. Так, доступ всередину MacBook Pro утруднений через використання пропрієтарного кріплення. А батарея  настільки щільно приклеєна до корпусу, що її заміна також викличе труднощі.

MacBook Pro MacBook ProЕксперти виявили в новинці мікрочіпи пам’яті виробництва компанії SKhynix, флеш-пам’ять NAND від SanDisk, Wi-Fi-модуль Universal Scientific Industrial 339S025, Thunderbolt-контролер Intel DSL6510. Однак процесор і мікрочіпи оперативної пам’яті впаяно в материнську плату, що виключає можливість їх апгрейду. Retina-екран ноутбука становить цілісний модуль без захисного скла. Жорсткому накопичувачеві PCIe SSD пощастить не менше – для його заміни потрібен спеціальний накопичувач, заточений під Mac.

MacBook Pro MacBook Pro

Фахівці iFixit поставили оновленому Apple MacBook Pro всього 2 бали з 10 можливих за шкалою ремонтопридатності. А єдиним плюсом конструкції стала можливість демонтажу трекпода без попереднього від’єднання елементів живлення.

Джерело інформації: iFixit