Новий MacBook Pro може показувати невірні показники інтегрованої графіки

Як повідомляє портал MacRumors, деякі власники нових ноутбуків MacBook Pro зіткнулися з дивним багом, присутнім в їх системах. Справа в тому, що ноутбуки «плутались» в тому, якими графічними процесорами вони володіють. Суть проблеми в тому, що лептопи могли повідомляти своїм власникам про те, що вони працюють з інтегрованою графікою Intel Iris Pro 580, а не зі слабшою Intel HD Graphics 530, яку Apple заявила в офіційному списку технічних характеристик новинки.

macOS Sierra
Як вказувалося в перших повідомленнях про цей «інцидент», плутанина стосувалася тільки тих MacBook Pro, які Apple виставила в своїх роздрібних магазинах (що змусило деяких навіть повірити в те, що Apple використовує більш потужну графіку в демонстраційних комп’ютерах). Однак, деякі власники нових ноутбуків також повідомили про аналогічне спостереження вже у себе вдома.

Найімовірніше, справа пов’язана з багом в самій операційній системі macOS Sierra. У деяких повідомленнях вказується, що плутанина з графічними чіпами виникає в системі тоді, коли ноутбук підключений до розетки. З якихось таємничих причин система починає повідомляти про те, що в лептопі використовується більш потужна графіка Iris Pro 580. Малопотужна ж карта відображається в технічних характеристиках, коли лептоп працює від власної батареї.

Те, що Apple використовує насправді графічні чіпи HD Graphics 530, – сумнівів не викликає. У самому Device ID присутній код «191b», який вказує на те, який графічний процесор використовується в даній системі.

Що стосується графічного чіпа Iris Pro 580, то реалізований він тільки в мобільних процесорах Intel Core i5-6350HQ і Core i7-6770/6870/6970HQ, які не використовуються в нових моделях MacBook Pro.

Принаймні зараз все вказує на те, що вся справа лише в неправильному відображенні використовуваної графіки, так як жоден з користувачів нових «маків» (які повідомили про цей казус) не повідомляв про те, що система якось дивно поводиться в інших випадках і не відповідає заявленій продавцем продуктивності.

Слід зазначити, що це не єдина дивина, з якою зіткнулися власники нових MacBook Pro. Декількома днями раніше з’явилися повідомлення про те, що на деяких нових моделях з панеллю Touch Bar власники виявили вимкнений внутрішній захист System Integrity Protection, що потенційно відкривало доступ до системи шкідливому ПЗ.

Apple поки ніяк не коментує інциденти.

Джерело інформації: MacRumors