Google наведе порядок в магазині додатків Google Play

Google слабо контролює власний магазин додатків, в чому ми періодично переконуємося, читаючи новини про появу на віртуальних прилавках замаскованого під корисне шкідливого ПЗ. Звичайно, застрахувати себе від цього часто не вдається навіть Apple, але виправдовувати наявність шкідливого контенту браком часу і коштів в 2016 році як мінімум необгрунтовано.

Починаючи з вчорашнього дня Google переходить на новий принцип фільтрації завантажуваних в додатків. Завдяки йому в магазин додатків будуть потрапляти тільки перевірені тайтли, чия функціональність не викликає сумнівів і нарікань з боку самої Google. Крім того, буде проведена зачистка тих програм, що використовують штучні методи підвищення рейтингу.

Такий контент буде негайно видалятися, а тому всім поважаючим себе іменитим розробникам рекомендують упевнитися, що їх дітища не мають відношення до шахрайських схем. Результатом розпочатої кампанії в Google бачать по-справжньому чесну і максимально безпечну для обох сторін торгівлю.

Як випливає з опису нововведення, перевіркою додатків будуть займатися не люди, а якась система алгоритмів, особливості функціонування якої не уточнюється. Не виключено, що система алгоритмів буде виконувати роль своєрідного антивіруса, скануючи код програм і виявляючи серед них потенційно небезпечні для призначеного для користувача застосування.

Джерело інформації: Android Developers Blog