Сервіс FaceTime чекає штраф в розмірі $302,4 млн

Компанія VirnetX вже давно заробила репутацію знатного патентного «троля». Улюблене заняття представників цієї КОНТОРИ – реєстрація патентів з метою подальшого отримання з них прибутку. Схема проста: «цю розробку ми запатентували раніше вас, а ви взяли і нахабно скопіювали її, застосувавши в своїх продуктах».

Подальший сценарій виглядає, як правило, однотипно. VirnetX подає позов на конкретну IT-корпорацію, юристи встановлюють розмір збитку від порушення, судовий процес затягується на кілька місяців (іноді років), а потім компанії вдається отримати непоганий фінансовий куш.

Під прицілом VirnetX були і Microsoft, і Samsung, і Apple. Багато хто навіть по кілька разів.

Черговий судовий розгляд знову закінчився на користь патентного «троля». Суд присяжних штату Техас визнав Apple винною в порушенні патенту, що належить VirnetX. За рішенням суду американська компанія зобов’язана виплатити штраф в розмірі $302,4 млн.

Суть порушення полягає у використанні алгоритму передачі відео в сервісі FaceTime. Права на технологію «персональної доставки медіаконтенту абоненту через Мережу з мультимедіасервера» належать VirnetX. А то, що компанія їх ніколи не використовувала (і навряд чи планує) – нікого не хвилює.

Прецеденти між Apple і VirtneX – явище регулярне. У 2012 VirtneX запросив суму в 368,2 мільйона доларів; в лютому 2016 «володарям патентів» не сподобалося використання закритої мережі для організації листування в сервісі iMessage. Збиток оцінили в $532 млн, але юристи Apple все ж відстояли права компанії.

Ось і виходить, що через подібні компанії, технології не завжди розвиваються так стрімко, як того б хотів пересічний користувач. Реалізувати задум нескладно. Складно подати його таким чином, щоб не стати жертвою патентних «тролів».

Джерело інформації: engadget