Протистояння Microsoft Surface Studio та Apple iMac

Сімейство комп’ютерів Microsoft Surface поповнилося ПК-моноблоком Surface Studio, який виробник з Редмонда охарактеризував як найтонший у світі монітор. Товщина 28-дюймового сенсорного екрану складає всього 12,5 мм.

Дисплей має роздільну здатність 13,5 млн пікселів, що на 63% перевищує роздільну здатність 4К. Пристрій володіє ультратонким корпусом і вбудованим шарніром, що дозволяє розташовувати екран як в горизонтальному, так і у вертикальному положенні. Новинка зацікавить, перш за все, експертів в галузі графіки, дизайнерів, ілюстраторів та інших представників творчих професій.

Microsoft Surface Studio

На перший погляд, між Surface Studio і 27-дюймовим iMac з роздільною здатністю 5К існує певна подібність, однак при найближчому розгляді можна виявити чимало відмінностей.

Дисплей

Microsoft Surface Studio

Однією з ключових особливостей, на яку роблять ставку і Microsoft, і Apple, є якість екрану. «Яблучний» пристрій має роздільну здатність 5120 x 2880 (217 ppi), тоді як роздільна здатність дисплея Surface Studio становить 4500 х 3000 пікселів (192 ppi). Це порівняно невелика різниця, яку можна помітити тільки, якщо уважно придивитися.

Потрібно зауважити, що при створенні конкурента iMac акцент був зроблений на висновок максимально точних кольорів в розширеному діапазоні.

Apple iMac

Повною мірою оцінити можливості передачі кольору Surface Studio можна буде тільки в середині листопада, коли пристрій надійде в продаж. Відомо, що обидва комп’ютера підтримують Adobe sRGB і DCI-P3, що вкрай важливо для користувачів, що працюють з графікою.

Дизайн

Microsoft Surface Studio

Microsoft приділила чималу увагу дизайну Surface Studio, наділивши пристрій більш гнучкою конструкцією. У той час як iMac оснащений тонкою базою і укладеним в металевий корпус дисплеєм з порівняно великою товщиною, Microsoft застосувала інший підхід, розмістивши апаратну начинку в базі-підставці. В результаті товщина екрану Surface Studio складає всього 12,5 мм.

Екран iMac встановлений на фіксованій висоті, користувач може лише змінювати кут його нахилу.

Apple iMac

У свою чергу, Surface Studio оснащений шарніром, який дозволяє трансформувати пристрій в планшет з величезною робочою поверхнею.

Microsoft Surface Studio

Продуктивність

Microsoft оснастила свій моноблок процесором Intel Core i7, 32 ГБ ОЗП, гібридним жорстким накопичувачем SSD / HDD на 2 ТБ і відеокартою NVIDIA GeForce GTX 980M 4 ГБ GDDR5. Наявність останньої виглядає трохи дивно, з огляду на високу вартість настільного комп’ютера та доступність більш сучасних відеокарт від NVIDIA, наприклад NVIDIA GeForce GTX 1000 серії.

Ключові специфікації Surface Studio і iMac практично однакові, але в останньому реалізована відеокарта AMD M395X з 4 ГБ GDDR5. Згідно з результатами численних тестів, продуктивність GTX 980M значно перевищує показники M395X. В цілому, в плані швидкодії iMac незначно, але поступається своєму конкуренту.

Пристрої введення

Microsoft Surface Studio

iMac поставляється зі стандартною клавіатурою і мишкою, а ось Microsoft передбачила більш широкий вибір пристроїв введення.

Apple iMac

Surface Studio підтримує бездротову клавіатуру і мишку, сенсорне перо і сенсорний тачпад Dial, який можна використовувати як прикладаючи його до екрану, так і розташувавши на столі.

Microsoft Surface Studio

Вартість

Для багатьох користувачів одним з головних каменів спотикання при виборі нового ґаджета є його вартість. Модель Surface Studio з процесором Intel Core i5, 8 Гб оперативної пам’яті, відеокартою GTX 965M і жорстким диском на 1 ТБ обійдеться в $2999. Тоді як iMac зі схожими специфікаціями коштує $1800. Ціна Surface Studio в топовій конфігурації складає $4199, iMac – $3400.