Apple представила MacBook Pro з сенсорною OLED-панеллю

Компанія Apple сьогодні представила новий MacBook Pro, який кардинально відрізняється від попередніх моделей. Обидва варіанти, з екранами 13 і 15 дюймів, стали помітно тоншими і легшими за попередників – їх товщина не перевищує 15,5 мм, тоді як вага – не більше 1,8 кг.

Клавіатура стала ще більш чутливою – адже використовується оновлений Butterfly-механізм, що вперше продемонстрований на прикладі 12-дюймової моделі. Тачпад став удвічі більшим, і він, звичайно ж, з Force Touch. Лептопи стали помітно практичніші та зручніші, проте головна їх особливість іменується як Touch Bar.

Це допоміжний OLED-дисплей над клавіатурою, дублюючий найбільш важливі елементи інтерфейсу в залежності від виконуваного завдання. Причому мова йде не тільки про кнопки, а й про безліч кольорових високочітких елементів. У тому ж редакторі відео ви зможете бачити відеодоріжку, а, до прикладу, в месенджері – емодзі.

На цьому лінійному екрані завжди будуть відображатися найбільш корисні кнопки або області для введення даних, однак при бажанні ви зможете кастомізувати набір таких елементів, підібравши лише ті, які вам необхідні. Вся ця панель, доречі, захищена сапфіровим склом, тому подряпати її буде вкрай складно.

MacBook Pro

Родзинкою ж на цьому «торті» став сканер відбитків Touch ID, розміщений праворуч від Touch Bar. З його допомогою користувач зможе здійснювати аутентифікацію в фірмовому браузері, підтверджувати онлайн-покупки простим дотиком і миттєво розпізнавати різних користувачів.

MacBook Pro

Екран MacBook Pro став на 67% яскравішим і контрастнішим. Кількість кольорів збільшилася на чверть. Усередині в 15-дюймової моделі встановлений дует чотирьохядерного Intel Core i7 і графіки AMD Radeon Pro, який зробив лептоп на 60% продуктивнішим в іграх і на 57% при редагуванні відео. Як накопичувачі використовуються надшвидкі SSD-диски об’ємом до 2 ТБ.

MacBook Pro

У 13-дюймової моделі може бути встановлений двоядерний Core i5 або i7 з вбудованою графічною картою, що теж дозволило помітно збільшити продуктивність: на 103% в іграх і на 76% при редагуванні відео. В обох моделях охолоджують все це «добро» два поліпшених кулера.

MacBook Pro

Щодо роз’ємів ситуація дивна – Apple порахувала, що користувачам необхідні 4 роз’єми USB-C Thunderbolt 3. Іншими словами, для підключення багатьох звичних речей знадобляться перехідники, як і у випадку з 12-дюймовим MacBook.

Якщо комусь інноваційний Touch Bar не до душі, Apple випустила версію 13-дюймового оновленого MacBook Pro з традиційними функціональними клавішами. Звичайно, він і буде найдоступнішим.

Ціни такі:

MacBook Pro 13″ без Touch Bar – 1 499 доларів;
MacBook Pro 13″ з Touch Bar – 1 799 доларів;
MacBook Pro 15″ з Touch Bar – 2 399 доларів.