Як прискорити роботу iOS 10 на старих моделях iPhone та iPad

Apple може похвалитися рекордним терміном підтримки своїх пристроїв, але всі ми знаємо, що нові версії iOS на трирічних і старіших ґаджетах працюють повільніше. На щастя, ситуацію легко виправити, дотримуючись кількох простих порад.

Мабуть, найголовніша порада полягає в тому, щоб не оновлюватися до iOS 10, якщо у вас старенький iPhone або iPad. Хоча, раз ви читаєте цю статтю, давати вам таку пораду вже пізно. Але не впадайте у відчай, є й інші перевірені способи!

Дайте iOS 10 трішки часу

Нова iOS доверху набита різними функціями, які починають індексувати дані після первинного запуску і витрачають велику кількість ресурсів. Наприклад, вбудована галерея сканує всі ваші фото, визначаючи особи, і може викликати уповільнення і зниження відгуку системи.

Щоб зберегти нерви, потрібно просто дати iOS час на виконання всіх процесів після первинного запуску. Як правило, це займає близько восьми годин, тому зручно оновитися ввечері і залишити iPhone або iPad в спокої на ніч. Вранці ви помітите, що система працює швидше.

Вимкніть ефект паралаксу

У iOS 10 стало ще більше анімації, яка значно навантажує процесори iPhone і iPad, особливо в старих пристроях. Якщо іконки на робочому столі не будуть рухатися під час нахилу смартфона або планшета, ви втратите зовсім небагато. Зате відкриватися все стане набагато швидше.

iPad Air
«Параметри» → «Загальні» → «Спеціальні можливості → «Зменшення руху»

Потрібний нам тумблер сховався в надрах налаштувань. Клацаємо і насолоджуємося.

Зменшіть прозорість інтерфейсу

Ще один ефект з розряду прикрас. В інтерфейсі iOS 10 є багато напівпрозорих елементів, починаючи від дока і закінчуючи різними спливаючими віконцями. Якщо відключити його, вся ця краса з ефектами матового скла зміниться суворими сірими підкладками, але зате не буде витрачати зайві ресурси на отрисовку.

iPad Air
«Параметри» → «Загальні» → «Спеціальні можливості → «Збільшення контрасту» → «Зменшити прозорість»

Тумблер зменшення прозорості знаходиться в розділі «Збільшення контрасту» по сусідству зі «Зменшенням руху».

Вимкніть фонове оновлення додатків

Ефективно використовувати в фоні – зручна штука, але чи варті три секунди очікування завантаження стрічки в Twitter або Facebook додаткового навантаження на процесор вашого iOS-пристрою, який і без того ледве справляється? До того ж, це ще й навантаження на акумулятор, що позбавляє вас декількох хвилин автономної роботи.

iPad Air
«Параметри» → «Загальні» → «Фонове оновлення програм» → «Фонове оновлення»

 

У налаштуваннях є цілий розділ зі списком всіх встановлених додатків. Потрібно зайти туди і упевнитися, що тумблери ввімкнені, тільки навпаки, для дійсно потрібних програм. А ще краще відключити оновлення повністю.

Звільніть місце в сховищі

Ви напевно знаєте, що iOS іноді поводиться дивно, коли залишається мало вільного місця на диску. iOS 10 не виняток: якщо накопичувач вашого iPhone або iPad забитий під зав’язку, система починає гальмувати.

iPad Air
«Параметри» → «Загальні» → «Сховище і Вжиток iCloud»

Загляньте в статистику використання та проведіть ревізію. Бажано мати хоча б 1 ГБ вільного місця. Якщо видалення додатків не дасть потрібних результатів, скористайтеся додатковими порадами по очищенню.

Перезавантажте свій iPhone або iPad

Якщо ви ще не зробили цього, обов’язково перезавантажте ваш iOS-пристрій. Після ввімкнення видаляються тимчасові файли, кеш та інші речі, які можуть уповільнювати роботу системи. У свіжовстановленому iOS 10 цього барахла буде в надлишку, так що не полінуйтеся зробити перезавантаження і прибрати все зайве.

iPad Air

Для перезавантаження потрібно одночасно натиснути і утримувати кнопку Home і кнопку живлення, поки екран не стане білим і не з’явиться логотип Apple. Також можна просто вимкнути і ввімкнути ваш iPhone або iPad. Ефект буде аналогічним.