Як прискорити Chrome для Android

Якщо ви впевнені, що Chrome на вашому девайсі працює повільніше, ніж повинен, то приступайте до оптимізації браузера по нашій інструкції. Пам’ятайте, що одним з ключових факторів швидкості роботи Chrome і інших додатків як і раніше залишається апаратна складова пристрою. Якщо у вашому смартфоні або планшеті відверто слабке застаріле залізо, то йому навряд чи щось допоможе. В такому випадку краще все-таки купити новий ґаджет, тим більше що зараз нормальний смартфон коштує досить дешево.

Увімкнення заощадження трафіку

Ми вже наголошували про важливість продуктивності заліза для спритної роботи браузера, але навіть самий “наворочений” Snapdragon або десятиядерний Mediatek виявляються безсилі, якщо мобільний інтернет повільний або нестабільний. Ситуацію посилює тенденція до перевантаження сайтів. Погодьтеся, велика кількість графіки з високою роздільною здатністю на компактному екрані мобільного пристрою насправді не так вже й потрібна.

Google може проганяти завантажувані вами сторінки через свої сервери. Розумні алгоритми оптимізують контент, акуратно стиснуть картинки і покажуть вам полегшені сторінки в адаптованому для смартфона або планшета вигляді, які важать значно менше і завантажуються швидше.

 • Тап на піктограму меню у правому верхньому кутку Chrome.
 • Вибераємо пункт «Налаштування», потім «Заощадження трафіку».
 • Ставите перемикач в положення «Увімкнути».

Увімкніть передбачувальний запит сторінок

Chrome вміє передбачати ваші дії і заздалегідь завантажує сторінки, на які ви можете перейти з поточної. Переконайтеся, що у вас ввімкнений попереджуючий запит сторінок.

 • Тап на піктограму меню у правому верхньому кутку Chrome.
 • Вибераємо пункт «Налаштування», потім «Конфіденційність».
 • Опція «Користуйтеся службою передбачення, щоб сторінки завантажувалися швидше» повинна бути увімкнена.

Майте звичку регулярно чистити кеш браузера

Взагалі, кеш – штука корисна. Замість того щоб кожен раз повністю завантажувати сторінку, браузер бере якісь дані з локального кеша, через що швидкість завантаження зростає. Проблема в тому, що при збільшенні обсягу кеша браузеру потрібно більше часу і ресурсів для роботи з ним і замість збільшення швидкості завантаження користувач отримує гальма і фризи. Іноді ефективніше заново повністю завантажити актуальну версію сторінки, ніж намагатися зібрати її з накопиченого мотлоху. Чистіть кеш раз в тиждень. Звичайно, перший раз після очищення сторінка буде відкриватися трохи довше, зате при наступних зверненнях ви помітите прискорення завантаження.

Дана операція, доречі, виконується не в самому Chrome, а в налаштуваннях Android.

 • Відкриваєте налаштування Android, потім «Додатки».
 • Знаходите додаток Chrome, тапаєте по ньому.
 • Вибераєте пункт «Сховище», потім «Очистити кеш».

Спробуйте відключити JavaScript

Не поспішайте писати образливі речі в коментарях. Ми не говоримо, що JavaScript не потрібен, але пропонуємо вам спробувати відключити його і подивитися, що буде. Рішення дійсно спірне, і його виправданість сильно залежить від конкретного користувача. Ви, безумовно, помітите збільшення швидкості завантаження. Якщо відвідувані вами сайти перестануть коректно працювати, то ви завжди можете знову включити JavaScript.

 • Тапаєте на піктограму меню у правому верхньому кутку Chrome.
 • Відкриваєте «Налаштування», потім «Налаштування сайту».
 • Тапаєте по JavaScript і ставите перемикач в положення «Вимкнено».

Зробіть закладки улюблених сайтів на домашньому екрані Android

Навіть якщо ваш смартфон працює зі швидкістю світла, ви все одно робите мінімум дві зайвих дії, коли відкриваєте браузер і починаєте вводити адресу сайту або переходите на сайт з закладок. Chrome дозволяє створювати закладки для улюблених сайтів прямо на домашньому екрані Android. Один тап, і перед вами відразу потрібна сторінка.

 • Відкриваєте в Chrome сторінку, для якої хочете створити закладку на домашньому екрані.
 • Тапаєте на значок меню у правому верхньому кутку.
 • Вибераєте пункт «Додати на головний екран», при необхідності перейменовуєте закладку.

Оновіть ваш Chrome

Не смійтесь. Перша порада щодо прискорення роботи браузера на офіційному сайті підтримки Google – оновлення до актуальної версії, і він там напевно неспроста.