Екрани iPhone 6/6 Plus нахлинула епідемія поломок

Через два тижні iPhone 6 і iPhone 6 Plus відзначать свій другий день народження. У 2014 обидва смартфона отримали прекрасні відгуки, а продажі флагманів привели Apple до нового рекорду. Але за іронією долі, напередодні презентації нового покоління iPhone, ряд власників «шісток» зіткнулися з апаратними проблемами.

На верхній частині екрану, розташованої біля селфі-камери і розмовного динаміка, без видимих ​​причин з’являється сіра мерехтлива смужка. Сам же дисплей або взагалі перестає реагувати на дотики, або працює з явними перебоями. Складається відчуття, що сенсор смартфона вийшов з ладу. Всі болючі симптоми, якими колись страждав ще iPhone «першого покоління».

Популярний ресурс iFixit, що спеціалізується на розбиранні ґаджетів і їх ремонті, підтверджує, що описаний вище випадок – поширена проблема.

“Проблема настільки поширена, що у мене склалося враження: вона торкається практично кожного iPhone 6 або 6 Plus. Вони як бомби з таймером, які просто чекають своєї години “, – наводить сайт слова Джейсона Віллмера, що володіє майстернею по ремонту електроніки в штаті Міссурі.

У деяких же штатах кількість подібних поломок досягає по кілька сотень пристроїв в тиждень. У iFixit прозвали цю поломку «хворобою Touch». Більш того, представники сервісу стверджують, що сама Apple про проблему швидше за все знає: подібні відгуки та описи поломок фігурують на офіційному форумі підтримки Apple.

Але компанія вважає за краще просто відмовчуватися. «Скінчилася гарантія? Вибачте », – з такою відповіддю стикалися десятки користувачів, які звернулися до офіційних магазини Apple.

Тимчасовим вирішенням проблеми стає банальний легкий вигин пристрою і натиснення в певних частинах корпусу. Але проблема «сірої смужки» повертається знову і знову, і, в кінці-кінців, екран перестає реагувати на натискання.

Здавалося б, лікування проблеми – дорога заміна екрану … Але не поспішайте відносити свій iPhone в сервіс і витрачати гроші на заміну дисплея. Це не допоможе! «Хвороба сенсора» пов’язана з контролером сенсорного екрану, який намертво припаяний до материнської плати iPhone. А це вже дефект виробничий і пов’язаний з низькою якістю припою, на якому і тримається вказаний чіп.

контролер сенсорного екрану

Ви могли обережно поводитися з iPhone 6 і 6 Plus, ніколи не кидали його і не піддавали жорсткій експлуатації. Але навіть найдрібніше коливання, носіння в брюках і сумці призводить до появи мікроскопічних тріщин в припої. Потім з’являються більші тріщини і одного разу на екрані з’являться ті самі сірі смужки.

Єдиним вірним варіантом вирішення проблеми, на думку iFixit, залишається заміна материнської плати. Можна вдатися і до перепайки того самого контролера сенсора, але за таку процедуру беруться лише авторитетні сервісні центри.

Якщо ви помітили подібну проблему, не чекайте закінчення гарантії. «Добре» вже не буде. Поспішайте обміняти iPhone до закінчення гарантійного терміну, або приготуйтеся до серйозного ремонту.

Apple поки не давала офіційних коментарів з даного типу поломки. У компанії зайняті підготовкою до презентації iPhone 7, і хочеться вірити, що там інженери припаяють все як слід.

Джерело інформації: iFixit