Поради, якщо швидко розряджається iPhone

Сьогодні ми спробуємо розібратись, як вирішити проблему швидкої розрядки батареї вашого iPhone, яка в більшості випадків заощадить не тільки ваші гроші, а й нерви.

Не поспішайте c висновками

Неважливо, яка у вас модель, чи відновлений iPhone або ж зовсім новенький з коробки. У кожному разі навіть звичайне завантаження додатків, ігор, робота поштового клієнта та іншого контенту здатні блискавично пожерати відсотки батареї. Крім того, постійна робота Wi-Fi також несприятливо позначається на заряді. Коли модулі бездротової передачі даних і процесори пристрою знаходяться в постійній роботі, очікувати зниження споживання заряду батареї не має сенсу.

Якщо минулий день або близько того ви дуже активно використовували свій пристрій, то не переживайте, як тільки ви ввійдете в звичайний ритм, надмірне споживання заряду акумулятора припиниться. І дана стаття вам буде малоцікава.

Однак якщо проблема триває вже кілька днів і більше, то продовжуємо.

Тестуємо режим очікування

iphone 6S

Іншими словами, якщо вам здається, що батарея працює тільки половину заявленого виробником часу, то перше ж, що слід для себе вирішити, – чи не занадто активно ви користуєтеся пристроєм?

Щоб це перевірити, запам’ятайте поточний рівень заряду батареї, а потім відкладіть телефон на 20-40 хвилин. Після закінчення цього часу візьміть телефон і подивіться, скільки за цей проміжок часу було витрачено заряду. Якщо показник не дуже високий, то з вашим пристроєм все в порядку і надмірне споживання батареї, швидше за все, припиниться відразу ж після того, як ви повернетеся до звичайного, не надто активного використання пристрою.

Якщо ж заряд продовжує танути на очах навіть в режимі очікування пристрою, продовжуємо читати далі.

Перезавантаження

Перезавантаження

Перезавантаження є найбільш частою відповіддю при вирішенні багатьох проблем. Чому? Та тому що це дійсно працює. Іноді повне скидання всього повертає до життя навіть самі «мертві» пристрої.

Щоб зробити перезавантаження апарату:

 1. Натисніть і утримуйте кнопку ввімкнення і одночасно кнопку Home;
 2. Утримуйте їх до тих пір, поки не побачите на екрані логотип Apple;
 3. Відпустіть кнопки.

Як тільки ваш смартфон перезавантажиться, повторіть дві попередні поради і перевірте, чи повернувся рівень споживання зарядки в звичайний режим.

Якщо ж ні, продовжуємо читати.

Перевірте рівень використання

Операційна система iOS споживає заряд акумулятора просто як крокодил. Тому давайте подивимося, які програми і сервіси найбільше їдять вашу зарядку.

ios-9-battery

 1. Відкрийте меню «Параметри»;
 2. Виберіть пункт «Акумулятор» і натисніть на нього;
 3. Дочекайтеся, поки система підрахує споживані відсотки;
 4. Натисніть на іконку з годинником, щоб подивитися рівень споживання заряду в фоновому режимі і на екрані;
 5. Натисніть також «За останні 7 днів», щоб вивести більш загальне значення споживаної енергії акумулятора.

ios-9-battery-usage

Справа в тому, що відсоток споживання вказує лише недавню активність. Якщо ви, скажімо, щось тільки що завантажили (оновили), система покаже відсоток рівня споживання акумулятора під час цього процесу. Як тільки ви припинили закачування, все повинно повернутися в звичайний режим. Однак якщо ви бачите, що система показує, що ви недавно використовували, наприклад, Facebook і рівень споживання на екрані становить 4 відсотки, а в фоновому режимі всі 40 відсотків, то тоді у нас дійсно є проблема.

У цьому випадку одним з варіантів вирішення може бути примусове завершення роботи додатка споживаючого занадто багато енергії. Після цього рівень споживання повинен повернутися в норму.

 • Подвійне натискання на кнопку Home виведе вас на екран швидкого перемикання між недавно використаними додатками;
 • Свайпом вибираємо непотрібну картку додатка;
 • Натискаємо на неї і, не відпускаючи, різким рухом пальця виводимо її за межі екрану.

how-to-kill-apps

Якщо вам здається, що та чи інша програма якось неправильно поводиться, ви можете просто її перевстановити або ж вибрати іншу аналогічну, яка працює більш стабільно і не так споживає заряд батареї.

Скидання до заводських налаштувань

Нерідко буває так, що відновлення системи зі старої резервної копії проходить не зовсім вдало. І в такому випадку телефон не просто починає сильно споживати батарею, але і, що називається, безбожно «глючить». Здавалося б, бекап ми робимо з цілком працездатної системи, але при відновленні відбувається все рівним рахунком навпаки. Якщо ви вважаєте, що справа саме в цьому, то найкращим варіантом вирішення проблеми стане повернення телефону до заводських налаштувань. Звичайно ж, робити це рекомендується в самих крайніх випадках, але тим не менше, якщо нічого іншого не допомагає, вихід залишається тільки один.

В цьому випадку вам доведеться заново все встановлювати, включаючи паролі і налаштування. Крім того, ви можете втратити весь збережений прогрес у ваших іграх, статистику вашої фізичної активності і так далі. Але в більшості випадків повне скидання дійсно допомагає повернути рівень споживання заряду батареї до звичайного ритму. Якщо не впевнені, як це зробити, краще зверніться до фахівця або людини, якій цей процес добре знайомий.

Режим енергозбереження

Low-power-mode

Якщо рівень споживання заряду батареї в нормі, але ви хотіли б, щоб час автономної роботи було вищим, то можна використовувати спеціальний чохол-батарею. Якщо під рукою у вас такої штуки немає, то можна піти й іншим шляхом: використовувати режим енергозбереження.

 1. Відкрийте налаштування;
 2. Виберіть пункт «Акумулятор»;
 3. Увімкніть режим енергозбереження.

При ввімкненні цього режиму повзунок стане зеленим, а іконка батареї в треї (на основному екрані) змінить колір на жовтий. Режим буде автоматично вимикатися, як тільки заряд батареї буде підвищуватися до 80 відсотків, тому якщо ви хочете, щоб він був постійно включений, доведеться кожного разу йти в «Параметри».

Підвищуємо час автономної роботи

Якщо вам і режиму енергозбереження здалось недостатньо, то ось декілька порад, які дозволять злегка підвищити час автономної роботи вашого пристрою:

 • Сховайте іконку «Годинник» в папку. Її анімація використовує ресурси GPU;
 • Встановіть на 1 хвилину час, через який екран буде автоматично блокуватися;
 • Вимкніть всі зайві звуки. Наприклад, кліки при наборі тексту;
 • Використовуйте навушники, а не динаміки пристрою при прослуховуванні радіо і музики;
 • Понизьте яскравість екрану;
 • Вимикайте Bluetooth, коли не використовуєте;
 • Вимикайте Wi-Fi, коли не використовуєте.

Зв’яжіться з Apple

Apple

Якщо ви зіткнулися з проблемою, яку не в змозі самостійно вирішити, краще зв’яжіться з технічною підтримкою Apple. Як і у випадку з будь-якою іншою електронікою, пристрої Apple теж не застраховані від подібних проблем. Можна звернутися безпосередньо в найближчий Apple Store.