Android 7.0 Nougat може стати головним болем для любителів root-прав

Оновлення Android 7.0 Nougat, фінальний реліз якого очікується до кінця літа 2016 року, стане справжнім головним болем для шанувальників розширеного доступу і root-прав. Про це повідомив інженер компанії Google Самі Толванен на сторінках офіційного блогу для розробників програмного забезпечення. За словами Толванена, Android N буде набагато серйозніше ставитися до установки ПЗ, автор і походження якого залишаються невідомими. У разі виявлення системою підозрілої активності пристрій буде відключатися автоматично.

До теперішнього часу ОС Android не вміла самостійно справлятися з вірусами і троянами, лише попереджаючи свого користувача про можливі проблеми при роботі з потенційно небезпечним ПЗ. При цьому, судячи з останніх даних, все частіше власники пристроїв на базі Android стають жертвами зловмисників, встановлюючи на смартфони та планшети додатки з неперевірених джерел. У минулому ми вже повідомляли вам про вірусні програми, здатні отримати доступ до кореневого сертифікату і в процесі «життєдіяльності» збирати цінні відомості про жертву.

Забезпечення безпеки всієї системи стане для Google по-справжньому величезним кроком назустріч збереження приватних відомостей своїх клієнтів. Передбачається, що прийняте рішення стане першим етапом на шляху позбавлення користувачів звичної їм «свободи» в поводженні з пристроями. При цьому як поставляться шанувальники «зеленого робота» до заборони отримання root-прав і використання власних ґаджетів у всіх «площинах», поки невідомо. Можливо, незабаром «джейлбрейк для Android» вже не здаватиметься нам чимось неймовірним.

Джерело інформації: PhoneArena