Apple представила iOS 10

Apple офіційно представила нове покоління фірмової мобільної платформи – iOS 10. Анонс програмного продукту відбувся на Всесвітній конференції розробників WWDC, яка стартувала в Сан-Франциско 13 червня.

Очікування напередодні виходу iOS 10 відчувалося мало не сильніше, ніж напередодні анонса чергового iPhone. У новій ОС Apple реалізувала значну кількість нових функцій, а також оптимізувала роботу – поліпшила продуктивність системи і зменшила час відгуку на дії користувача.

iOS 10

Демонструючи iOS 10, компанія розповіла про 10 головних нововведення, серед яких нова панель з віджетами на місці екрану Spotlight, новий локскрін і інтерактивні іконки на робочому столі. Екран блокування запропонує систему з багатими повідомленнями і розширеним використанням натискань 3D Touch.

Інше нововведення стосується Siri. Apple оголосила про запуск API голосового помічника для сторонніх розробників. Це дозволить, наприклад, користувачам iPhone просити помічника викликати Uber або зареєструватися на авіарейс з програми авіакомпанії: сфера застосування функції досить широка.

Функції Siri вже експлуатуються в месенджерах Slack, WhatsApp і WeChat, в додатках замовлення послуг Uber, Lyft і Didi, пошуку зображень Shuttefly, Pinterest, спортивних Runtastic і RunKeeper, банківської Square, і голосового спілкування Spark, Vonage, і Skype.

Технології глибокого навчання Siri тепер використовується і в клавіатурі, яка буде давати більш точні підказки з урахуванням контексту. Підказки також будуть враховувати поточний стан, контакти, календарі та багатомовний набір тексту.

iOS 10

Зміни торкнулися додатка Фото. Програма для роботи зі знімками в iOS 10 вміє розпізнавати обличчя і об’єкти. Фотографії будуть автоматично об’єднуватися в колекції, так що справа користувача зробити фотографії, а iPhone або iPad сам розсортує вміст і підготує відеоролик.

iOS 10

Apple продовжує покращувати карти в iOS 10. У новій ОС додаток отримав оновлений дизайн, а також ряд нових функцій: підказки, «розумний» пошук, динамічний вид в режимі навігатора (по шляху, наприклад, можна відшукати заправку). Крім того, Apple Maps тепер аналізують календар і пропонують користувачеві шлях до місця.

Apple відкриває API картографічного сервісу для сторонніх розробників. Тепер користувачі можуть можуть викликати таксі (і заплатити через Apple Pay). При цьому карти будуть показувати поточну поїздку: де знаходиться водій, куди прямує і скільки чекати.

Істотне оновлення торкнулося програми Музика в iOS 10. Радикально новий інтерфейс повинен спростити використання музичного сервісу Apple Music.

Ключове поліпшення iOS 10 торкнулося програми «телефон». Apple продемонструвала функцію перетворення в текст голосової пошти, визначення телефонного спаму для користувачів, поліпшена картка контакту.

У «десятку» Apple додала новий додаток Home, який дозволяє систематизувати пристрої «розумного» будинку. За допомогою програми можна управляти сумісними приладами. Список продуктів на базі HomeKit включають лампи, термостати, електронні замки, кондиціонери, дверні дзвінки, електроприводи для відкриття дверей гаражів, акустичні системи, зволожувачі і т.д.

Функція доступна з Пункту управління.

iOS 10

У додатку iMessage реалізовано кілька важливих нововведень: рукописні повідомлення, мініатюри вставлених посилань, в тому числі відео з YouTube, вставка фото з бібліотеки простим свайпом, автоматична підстановка емодзі; до повідомлень тепер можна додавати ефекти або змінювати розмір тексту при бажанні. У додатку збільшені в три рази смайлики і додана опція Digital Touch – співрозмовник бачить в реальному часі, що малює користувач. Схожим чином працює технологія на Apple Watch.

В рамках презентації Apple оголосила про відкриття iMessage для розробників і запуску App Store для фірмового чату. Тепер сторонні розробники можуть інтегрувати свої сервіси в чат, в тому числі відправляти платежі за допомогою Повідомлень.

Серед інших нововведень в iOS 10: спільна робота над нотатками, можливість редагування Live Photos, режим Split View для Safari на iPad.

iOS 10

Завантажити iOS 10 beta 1 можуть зареєстровані розробники, починаючи з сьогоднішнього дня, публічне тестування почнеться в липні цього року. Загальнодоступна версія операційної системи буде доступна на iPhone, iPad і iPod touch восени цього року.