Вчені придумали аналог 3D Touch на основі звуку

Вчені з Мічиганського університету запропонували свій варіант реалізації технології, аналогічної 3D Touch. На відміну від Apple і виробників Android-смартфонів, вони не використовують для розпізнавання сили натискання спеціальний модуль.

Технологію під назвою ForcePhone вчені встановлюють на абсолютно будь-який ґаджет власний додаток, що генерує звук частотою 18 кГц. Його не почує звичайна людина, хоча деяким тваринам він може спричинити неприємні відчуття. Сильне натискання на будь-яку частину пристрою викликає зміни в частоті, що сприймаються вбудованими мікрофонами. А зроблені вони на корпус або на якусь точку екрану, підкаже звичайний сенсорний шар, вбудований в дисплей.

Судячи з демонстрації, технологія ForcePhone навіть в поточному стані працює досить непогано і досить точно. Однак варто розуміти, що все це лише лабораторні випробування, в реальному ж житті можуть зустрітися деякі проблеми. Наприклад, поки складно підрахувати, наскільки серйозно буде розряджати акумулятор постійна подача звуку через динаміки і включені мікрофони.

Втім, деякі аналітики взагалі вважають 3D Touch і його аналоги тупиковою гілкою розвитку. Вони при цьому спираються на відносно низький інтерес в iPhone 6s, кажучи: користувачі не бачать в одній з його головних фішок щось важливе і цікаве.

Джерело інформації: PhoneArena