Нова версія Xbox буде в 8 разів потужніше PlayStation 4

Чутки про нові консолі від Microsoft і Sony все продовжують з’являтися в мережі, навіть не дивлячись на те що представники обох компаній заперечують інформацію про випуск поліпшених версій Xbox One і PlayStation 4. Останній витік надійшов від італійського підрозділу Eurogamer, що посилається на джерело, яке побажало залишитися невідомим. Згідно з останніми чутками, Microsoft випустить нову консоль навесні наступного року. За його словами, нова версія Xbox стане найпродуктивнішою консоллю з коли-небудь випущених і буде володіти обчислювальною потужністю 10 терафлопс. Для порівняння, у Xbox One і PlayStation 4 цей показник становить лише 1,23 і 1,84 терафлопс відповідно.

За словами джерела – це буде новий пристрій, а не поліпшена версія Xbox One. Microsoft представить новинку на спеціальному заході, а продажі почнуться навесні наступного року. Крім цього, консоль буде підтримувати апгрейд апаратної частини.

“Я можу гарантувати, що новий Xbox перебуває в попередньому виробництві. AMD підписала три нові угоди на цей рік і одну в 2015 році. Минулорічний договір стосувався податку на Slim-версію нинішнього Xbox One, а нові три покривають велике виробництво, в тому числі і нову консоль для Microsoft “, – заявило джерело.

Також джерело розповіло, що проектом керує Панос Панай, який відповідає за всі пристрої Microsoft, в тому числі смартфони, планшети лінійки Surface, консолі Xbox, Microsoft Band, Surface Hub і HoloLens.

Процесор нової консолі від Microsoft буде заснований на сімействі чіпсетів Arctic Island від AMD, виконаних по 14-нм техпроцесу FinFET. Також в якості варіанту розглядається новітній Polaris-11 Vega, який надійде у виробництво тільки влітку цього року. В якості операційної системи буде використовуватися Windows 10 з оновленням Redstone 2. Але найголовніше – консоль отримає зворотню сумісність з Xbox One і Xbox 360.

Офіційних підтверджень цієї інформації поки немає.

Джерело інформації: ICXM