Intel відмовляється від випуску процесорів для смартфонів і скасовує майбутні проекти цього напрямку

Intel вирішила відмовитися від продовження лінійки енергоефективних процесорів Atom. Сьогодні подібні використовуються в доступних смартфонах, планшетах і трансформерах.

Останній квартальний звіт Intel містив інформацію про зміни в напрямку розвитку компанії і звільнення 12 000 співробітників. Пізніше стало зрозуміло, як саме компанія бачить своє майбутнє. Як повідомили обізнані джерела, чіпмейкер вирішив повністю відмовитися від самих недорогих процесорів і однокристальних систем, націлених на використання в смартфонах і планшетах.

Раніше анонсовані процесори на архітектурі Sofia і Broxton вже не потраплять в доступні мобільні пристрої. У «дорожній карті» Intel разом з їх скасуванням утворився чималий провал, і чим саме він буде заповнений – поки невідомо.

Процесори Apollo Lake, які націлені на використання в среднебюджетних планшетах і ПК, в планах поки числяться. Також Intel поки ще продовжить випускати рішення покоління Cherry Trail, але після зняття їх з виробництва, судячи з усього, процесорний гігант остаточно покине ринок однокристальних систем для смартфонів. Зараз своє майбутнє компанія пов’язує з мережами 5G, що забезпечують швидкість передачі даних до 100 разів вище, ніж 4G.

Intel

Самі по собі чіпи Intel Atom для компанії виявилися не дуже вдалими – виробники смартфонів в більшості ними не зацікавилися, з великих успіхів можна відзначити лише появу в лінійці Asus Zenfone, але нове покоління вже переорієнтувалося в сторону рішень Qualcomm. Intel Atom знайшли своє застосування в доступних планшетах, але останнім часом їх ринок скорочується.

Звичайно, не виключено, що Intel коли-небудь повернеться в цей сегмент з новими продуктами, але на якийсь час ринок втратить одного з конкурентів.