Як вивільнити до 5 гігабайт на iPhone та iPad, нічого не видаляючи

Уважні читачі пам’ятають одну з фішок iOS 9, яка була на слуху під час релізу нової мобільної ОС. Мова про функції автоочищення – система самостійно видаляла з накопичувача різне сміття і навіть додатки, якщо не вистачало вільного місця для завантаження файлу оновлення.

Ця магічна фіча дозволяє звільнити до 5 гігабайт вільного місця в залежності від обсягу накопичувача і кількості встановлених додатків. Прикрий недолік полягає в тому, що увімкнути автоочистку може тільки сама система, користувач на це вплинути ніяк не може. Однак є одна хитрість…

iOS видалить сміття з пам’яті iPhone або iPad, коли знадобиться місце для чогось важливого, наприклад для контенту з App Store. Не бійтеся, купувати нічого не доведеться, обійдемося без цього.

Заходимо в «Параметри» → «Загальні» → «Сховище і Вжиток iCloud» і перевіряємо кількість вільного місця. На моєму iPad його майже немає, є лише 300 з невеликим мегабайт.

Відкриваємо App Store. Вибираємо яку-небудь габаритну гру. У моєму випадку це – «Rock(s) Rider».

Переконуємося, що обрана гра має набагато більший обсяг, ніж доступно вільного місця (в моєму випадку – 2,41 ГБ при доступних 371 МБ), натискаємо на «Отримати».

Параметри

iOS видасть попередження про брак вільного місця і запропонує видалити що-небудь через параметри. Тиснемо «Параметри».

Параметри

Перевіряємо кількість вільного місця. У мене за кілька спроб звільнилося 1,8 ГБ. Чари? Можна сказати і так.

Тепер про нюанси. Кількість звільнених гігабайт залежить від того, як багато додатків встановлено. Чим більше додатків, тим більше кеша і тимчасових файлів зможе видалити iOS. На 16-гігабайтному iPad у мене з’явилося близько 2 ГБ, це середній показник, але він може досягати і 5 ГБ. Якщо ж у вас зовсім порожній iPhone і мало додатків, результат буде не таким значним – близько 300-500 МБ.

А скільки місця вдалося звільнити вам?