Windows 10 тепер з підтримкою Linux Ubuntu

Нова збірка Windows 10 Insider Preview Build 14316 стала доступна учасникам програми тестування операційної системи Windows Insider. У числі найбільш цікавих нововведень – підтримка Linux Ubuntu.

УЛЮБЛЕНИЙ BASH

За замовчуванням в збірці підтримки Ubuntu немає. Але її можна встановити: для цього потрібно в секції «For developers» ( «Для розробників») розділу «Update & security» ( «Оновлення та безпека») системних налаштувань Windows ввімкнути режим розробника, а потім в меню «Windows Features» ( « можливості Windows ») вибрати пункт« Turn Windows features on or off »(« Ввімкнути або вимкнути можливості Windows ») і поставити галочку напроти пункту« Windows Subsystem for Linux (Beta) »(« Підсистеми Windows для Linux (Beta) »).

ЯК ЦЕ ПРАЦЮЄ

Для підтримки Ubuntu інженери Microsoft розробили внутрішню інфраструктуру Windows Subsystem for Linux (WSL). Фактично вона дозволяє запустити образ ОС на ядрі Linux в режимі користувача.

Отримати доступ до функцій Ubuntu, інтегрованої в нову збірку Windows 10, можна через Bash – оболонку для введення команд. Графічний інтерфейс не передбачений, а оболонка викликається командою bash в командному рядку Windows.

При першому запуску вам запропонують встановити Ubuntu. Після установки можна користуватися звичними для фанатів Linux інструментами на кшталт sed, awk і grep, а також Ruby, Git і Python всередині Windows.

скачанные файлы

ІНШІ ЦІКАВІ ФУНКЦІЇ

У новій збірці Windows голосовий помічник Cortana попередить вас, якщо заряд акумулятора ноутбука, планшета або смартфона занадто низький. Крім того, з’явилася функція пошуку мобільного пристрою і подачі на нього звукового сигналу, одночасної навігації на ПК і смартфоні, підтримка режиму Continuum по Wi-Fi, темна тема оформлення і нові смайли. Загалом, багато з тих можливостей, які вже давно доступні користувачам iOS і OS X.