Viber претендує на звання самого захищеного месенджера

В оновлених версіях месенджера Viber для Android, iOS та десктопів з’явилося двостороннє шифрування групових і приватних чатів. Такий вид шифрування вважається максимально надійним, оскільки повідомлення якщо і будуть зберігатися на серверах Viber, то лише в нечитабельному вигляді, а ключі розшифровки будуть перебувати на пристроях користувачів.

Крім того, в оновлених додатках користувачі можуть приховувати окремі чати. Для того, щоб їх відкрити, потрібно ввести PIN-код або розблокувати за допомогою сканера відбитків пальців. У повідомленнях від прихованих чатів не показаний текст повідомлення та ім’я відправника.

Незабаром Viber оновить свої додатки до версії 6.0, і в них буде введено глобальне шифрування всіх чатів. Для відображення рівня захисту будуть введені спеціальні позначення: замок сірого кольору у вікні чату покаже, що повідомлення надійно зашифровані, зеленого – ключ аутентифікації контакту постійно контролюється, червоного – співрозмовник змінив номер телефону або зафіксована хакерська атака «перехоплення повідомлень».