Нова операційна система TmaxOS

Південнокорейська фірма TmaxSoft анонсувала нову операційну систему TmaxOS. ОС має власний браузер і пакет офісних додатків, а її реліз заплановано на жовтень 2016 року.

TmaxOS

Основою TmaxOS служить UNIX, а важливою перевагою нової операційної системи є сумісність з «більшістю рішень для ПК і мобільних пристроїв». В одному з джерел сказано, що платформа використовує спеціально розроблений «шар сумісності», що забезпечує сумісність «з додатками і пристроями, що працюють під управлінням Windows, Android, Apple iOS і інших ОС». Яким чином це реалізовано, в компанії не уточнили.

Пробна версія TmaxOS стане доступна широкій публіці в липні, а остаточний варіант, до якого будуть внесені зміни на основі даних тестування, – в жовтні.

Генеральний директор TmaxSoft Парк Хак-Раї зазначив, що його компанія переслідує дві мети. Перша мета – стимулювати розвиток місцевого ринку софта. За його словами, ринок програмного забезпечення в Південній Кореї не розвивається, тому що відсутня стандартизація. «TmaxOS є стандартизованою операційною системою», – додав він.

Друга мета – потіснити Microsoft на світовому ринку операційних систем, обсяг якого становить $ 20 млрд на рік. TmaxSoft розраховує до кінця 2020 року зайняти 10% цього ринку. Зараз Windows займає 90,45%, OS X – 7,77%, Linux – 1,78%.

Для того, щоб нова платформа користувалася попитом, розробник оснастив її власним браузером ToGate і пакетом офісних додатків TmaxOffice, що включає текстовий редактор ToWord, редактор електронних таблиць ToCell і редактор презентацій ToPoint.

TmaxOS буде повністю безкоштовною для приватних користувачів. Версія для професіоналів і корпоративних споживачів буде платною.