На Apple Watch запустили Windows 95

Ми вже звикли, що на смарт-годинниках під управлінням Android Wear періодично запускають старі ігри і операційні системи, що обумовлено відкритістю системи. З пристроями компанії Apple справи йдуть трохи інакше, проте розробнику Ніку Лі вдалося запустити на своїх Apple Watch повноцінну операційну систему Windows 95.

За його словами, процесора з частотою 520 МГц, 512 МБ оперативної і 8 ГБ вбудованої пам’яті більш ніж достатньо для цієї ОС, так як комп’ютери того часу володіли куди більш скромними характеристиками.

Незважаючи на потужне “залізо” за мірками Windows 95, система працює на Apple Watch дуже повільно, але причиною тому є погана оптимізація. Також варто відзначити, що Apple Watch постійно намагаються перейти в режим сну, тому Нік Лі створив механізм, який постійно крутить механічне коліщатко, щоб годинник залишалишався ввімкненим.

Нагадаємо, що два роки тому Windows 95 запустили на годиннику Samsung Gear Live під управлінням Android Wear, і там система працювала помітно спритніше.

Джерело інформації: The Verge