Перше оновлення Windows 10 Redstone вийде одночасно з OS X 10.12

У червні цього року на WWDC 2016 компанія Apple офіційно представить нове покоління своєї операційної системи OS X 10.12 і випустить версію для загальнодоступного тестування. Як стало відомо, в цей же час Microsoft вирішила зробити реліз великого оновлення для Windows 10.

Масштабне оновлення для Windows 10, відоме як Windows 10 Redstone (RS1), дебютує в перший місяць літа. Microsoft вже випустила кілька предрелізних збірок учасникам програми тестування Windows Insider. Основні нововведення в релізі будуть пов’язані з роботою додатків та ігор. Розробники концентрують зусилля на конвергенції різних пристроїв з Windows 10 – ПК, консолей Xbox і смартфонів.

Зокрема, підтримка Universal App Platform в RS1 зробить каталог додатків Windows Store доступним на Xbox One, а в самому магазині буде більше універсальних програм. Це стосується і ігор – адже, як відомо, Microsoft хоче об’єднати ПК і ігрові консолі єдиною програмною платформою. Таким чином, найближче завдання Redstone полягає в тому, щоб перетворити Windows Store в центральний хаб, доступний з будь-якого Windows-пристрою.

Continuum

Крім того, в RS1 будуть розширені функції Continuum: користувачі смартфонів на WP зможуть читати SMS та відповідати на дзвінки прямо з Windows-комп’ютера. Аналогічна можливість стала доступна власникам iPhone і Mac в 2014 році з виходом OS X Yosemite.

Навесні 2017 року Microsoft планує представити наступне велике оновлення RS2. У нього, як повідомляється, увійдуть «функції, які не встигнуть увійти в RS1». Обидва релізи принесуть поліпшення в інтерфейсі і підвищення швидкості роботи. Зокрема, це стосується меню Start, налаштувань і центру повідомлень.

Публічно про прийдешні оновлення, як очікується, буде оголошено на щорічній конференції BUILD 2016 року для розробників, яка пройде з 30 березня по 1 квітня в Сан-Франциско.