На Mac виявлений перший вірус-вимагач

Прийнято вважати, що OS X абсолютно безпечна і не схильна до вірусів, однак буквально на днях було виявлено досить небезпечне шкідливе ПЗ, що вражає комп’ютери Apple. Йдеться про загрозу KeRanger, що шифрує файли на пристрої і вимагає за них «викуп» у віртуальній валюті. Тобто при кожному зверненні до уражених файлів з’являтиметься повідомлення-вимагач, що перешкоджає нормальній роботі.

torrent-клієнт

Зловити такий вірус виявилося досить просто – він поширюється разом з одним з найпопулярніших torrent-клієнтів на Mac – Transmissions. KeRanger присутній лише у версії програми 2.90, вже не є найактуальнішою – розробники випустили апдейт до 2.92, який повністю безпечний.

Як вірус потрапив в Transmissions, дійсно популярний torrent-клієнт – пояснити ніхто не може. Все зводиться до стороннього втручання в сам сайт проекту. Як би там не було, факт виявлення загрози класу ransomware або просто «вимагача» на Mac зафіксований вперше. Якщо Transmissions користуєте і ви, то в цілях обережності рекомендується видалити програму і заново завантажити найбільш актуальну версію.

За матеріалами Gizmodo