MacBook наступного покоління обзаведеться надшвидкісним накопичувачем Optane SSD

Компанія Apple, за повідомленнями джерел Мережі, може взяти на озброєння надшвидкі жорсткі накопичувачі Intel Optane SSD на основі технології 3D XPoint.

Intel і Micron презентували 3D XPoint в середині минулого року. Коротко нагадаємо, що 3D XPoint є енергонезалежною пам’ятю, за принципом дії абсолютно відмінною від традиційної пам’яті NAND Flash. У той час як NAND Flash для зберігання інформації використовує електрони, захоплені в затворі транзистора, осередок 3D XPoint змінює опір для розрізнення між нулем і одиницею.

По суті, 3D XPoint об’єднує в собі всі переваги технологій виробництва пам’яті, доступних на ринку. Нова пам’ять відрізняється високою продуктивністю і щільністю розміщення компонентів, низьким енергоспоживанням і доступною ціною. 3D XPoint до 1000 разів швидше і має до 1000 разів більш тривалий термін служби в порівнянні з пам’яттю NAND. Крім того, нова пам’ять має в 10 разів більш високу щільність розміщення компонентів в порівнянні зі звичайною пам’яттю.

Optane1

Перші накопичувачі Intel Optane SSD на базі 3D XPoint з’являться на ринку в теперішньому році. Як повідомляється, технологія 3D Xpoint буде сумісна зі стандартом NVMe (NVM Express), який описує доступ до твердотільного накопичувача за допомогою шини PCI Express. Тим часом, SSD з протоколом NVMe застосовується в Apple MacBook 12 “2015 року.

Таким чином, відзначають мережеві джерела, є ймовірність, що в ноутбуках MacBook наступного покоління з’являться надшвидкісні накопичувачі Optane SSD. Сама «яблучна» імперія цю інформацію, зрозуміло, не підтверджує.

 

Джерело інформації macrumors