Значне оновлення Telegram та майбутні плани Дурова

Мессенджер Telegram для Android та iOS отримав велике оновлення. Основні зміни в ньому пов’язані з публічними каналами.

Що нового з’явилося в Telegram:

– Можливість копіювання посилань на окремі записи в публічних каналах.
– Можливість «тихої» публікації записів у публічних каналах – повідомлення про них не будуть приходити користувачам.
– Додавання адмінських підписів до записів в публічних каналах.
– Редагування записів в публічних каналах після публікації.
– Можливість ділитися контентом, отриманим від ботів, через сторонні додатки.
– Повноекранний попередній перегляд стікерів перед відправкою.

Засновник і колишній співвласник «ВКонтакте» Павло Дуров на цьому тижні в інтерв’ю Fortune розповів про плани з розвитку створеної ним системи обміну повідомленнями Telegram.

teleg1

Нагадаємо, що проект Telegram був запущений близько двох з половиною років тому. Це безкоштовний кросплатформений месенджер для смартфонів і комп’ютерів, що дозволяє обмінюватися текстовими повідомленнями і мультимедійними файлами. Акаунти користувачів прив’язуються до телефонних номерів. Сервіс побудований на технології шифрування листування MTProto.

Днями було оголошено, що кількість активних щомісячних користувачів Telegram перевищило 100 млн осіб. Щодня в системі реєструються приблизно 350 тис. Нових передплатників. За добу месенджер доставляє близько 15 млрд повідомлень по всьому світу.

За словами пана Дурова, в даний час над розвитком Telegram трудиться невелика команда його «близьких союзників» – вихідців з Росії. Щомісяця засновник «ВКонтакте» витрачає на підтримку і поліпшення месенджера більше $ 1 млн власних коштів.

Поки Павло Дуров не має наміру залучати сторонні інвестиції, хоча подібні пропозиції надходили з боку компаній з Кремнієвої долини. Монетизувати сервіс планується протягом двох років. Не виключено, що на платформі Telegram запрацюють сторонні сервіси, частина виручки яких буде надходити компанії Павла Дурова.