Qualcomm Snapdragon 820 — головна зірка MWC 2016

Якщо поглянути на головні перлини виставки MWC 2016, що пройшла в Барселоні, то можна помітити, що всі ці пристрої мають одну особливість, яка їх об’єднує. Флагмани мобільного конгресу працюють на базі новітнього процесора Snapdragon 820, а це означає, що американський виробник чіпів Qualcomm заслуговує того, щоб привітати його як одного з найбільш значущих учасників барселонського шоу.
Qualcomm Snapdragon 820

Минулий рік видався для компанії Qualcomm не найвдалішим. Після того як Apple раптово перейшла на 64-бітну архітектуру, виробники смартфонів цілком очікувано почали атакувати постачальників процесорів з вимогами надати їм чіпи з аналогічною архітектурою. Qualcomm, віривши в райдужне майбутнє 32-бітових процесорів, виявилася непідготовленою, але небажання втрачати прибуток змусило компанію піти на радикальний крок. Вирішивши привернути на аутсорс британського виробника процесорів ARM для випуску сумнозвісного чіпа Snapdragon 810, Qualcomm ще неодноразово пошкодувала про цю співпрацю, коли почали надходити скарги від партнерів і простих користувачів.

Зробивши необхідні організаційні висновки, Qualcomm вирішила повернутися до процесу розробки чіпів без участі сторонніх компаній і в минулому році анонсувала новітній 64-бітний чіп Snapdragon 820 на базі власного ядра під назвою Kryo. Коли пресу почали наповнювати чутки про те, що практично всі нові флагмани від провідних виробників смартфонів будуть оснащуватися процесорами від Qualcomm, це не могло не викликати оптимізму з приводу серйозності намірів компанії зробити комплексну роботу над помилками.

Виробники в масовому порядку вирішили зробити ставку на Snapdragon 820, і по перших відчуттях можна говорити, що рішення було зроблено вірно. При всій неоднозначності компонування смартфона LG G5, йому таки не відмовиш в солідних показниках продуктивності і ефективності енергоспоживання, за що, звичайно ж, слід ставити в пряму заслугу 820-й «Снеп», який встановлений під «капотом» апарата. Як наслідок – G5 був визнаний кращим смартфоном за версією премії Global Mobile Awards, яка пройшла під патронажем MWC.

Qualcomm Snapdragon 820

Під час анонсу Samsung Galaxy S7 і S7 Edge було оголошено, що нові південнокорейські флагмани також будуть комплектуватися Snapdragon 820, що після неприємної минулорічної історії з 810-тим можна розглядати як факт, який підтверджує збереження довіри до Qualcomm. На базі Snapdragon 820 працюють і інші найважливіші новинки MWC 2016, в числі яких Sony Xperia X Performance, Xiaomi Mi 5 і HP Elite x3. Якщо вірити останнім чуткам, HTC One M10 теж буде оснащуватися цим чіпом.

Очевидно, що виробники пристроїв не могли не підкреслити під час своїх презентацій важливість, яку має компонент, поставлений Qualcomm. Наприклад, протягом всієї презентації Xiaomi ми могли спостерігати логотип Snapdragon на сцені, та й сам захід розпочався о 8:20, що виглядає як завуальована повага до виробника. Компанія LG в ході анонсу G5 запросила на сцену гендиректора Qualcomm Стіва Молленкопфа, щоб засвідчити йому свою повагу. Це лише два приклади теплих жестів, які задоволені клієнти продемонстрували на адресу Qualcomm за дні конгресу.

Qualcomm Snapdragon 820

Амбіції Qualcomm і очевидна довіра партнерів не залишає сумнівів в тому, що найближчим часом слава легенди процесорної індустрії за цією компанією збережеться.