Microsoft запатентувала модульний ПК

Про модульний смартфон ми чуємо протягом декількох останніх років, модульним планшетом і модульними смарт-годинниками теж нікого не здивуєш. Але як сталося, що нікому не спало на думку запатентувати модульний персональний комп’ютер? У нашій країні переважна більшість користувачів вважають за краще самостійно займатися апгрейдом своїх ПК, а ось на Заході багатьом людям набагато простіше придбати абсолютно новий системний блок на заміну застарілого. Корпорація Microsoft вирішила, що пора покласти цьому край.

Microsoft-modular-computing-device-930x694

Microsoft подала заявку на цей патент ще в липні 2015 року, і лише зараз ця заявка була схвалена і утверджена. Один з авторів патенту – Тім Есколін, головний індустріальний дизайнер корпорації, керуючий в тому числі командою, яка подарувала світові планшет Surface, а також супутні йому аксесуари. З огляду на те, що цей планшет повільно, але вірно завойовує популярність серед користувачів, було питанням часу, коли Microsoft вирішить розвинути цей напрямок своєї діяльності ще далі.

Microsoft-modular-computing-device-stackable

Microsoft-modular-computing-device-housings

Якщо ви пам’ятаєте, не так давно редмондська корпорація вже представила ще один модульний пристрій – ігровий контролер Xbox One Elite Controller, який будь-який геймер може налаштувати під себе за допомогою наявних в комплекті змінних частин. А ще раніше, на виставці CES 2014 корпорація Microsoft допомагала розкрутити ігровий PC під назвою Project Christine виробництва компанії Razer. Минулого вересня Acer представила модульний ПК Revo Build Mini PC за ціною 225 доларів, що, ймовірно, підштовхнуло Microsoft до рішучих дій, поки ще ніхто не зайняв цей ринок.

Ви можете бачити на ілюстраціях вище, які супроводжують патент, що корпорація уявляє собі модульний комп’ютер як щось, що складається з шарів або коробок, всередині яких містяться певні компоненти. Наприклад, один шар несе в собі процесор і пам’ять, в той час як інший відповідає за виведення зображення на монітор, а третій містить в собі додаткові модулі. Зрозуміло, цей патент не доводить, що Microsoft обов’язково побудує свій власний модульний ПК, але у корпорації відтепер є відчутний козир в рукаві, що дозволяє їй судитися з будь-якими виробниками подібних модульних пристроїв.