Функція 3D Touch насправді не належить Apple, за що на неї подадуть позов до суду

Компанія Immersion подала в суд на Apple, звинувативши “i-виробника” в порушенні прав на інтелектуальну власність. Розробник тактильних технологій з Сан-Хосе (штат Каліфорнія, США), утворений в 1993 році, стверджує, що компанія Тіма Кука порушила три належних їм патенти.

Одна з запатентованих Immersion технологій, “Система тактильного зворотного зв’язку з зберігаються ефектами”, описує софт, який після легкого натискання відкриває попередній перегляд, а після “посиленого” – список дій. Це нагадує функцію 3D Touch в “айфонах” останнього покоління (iPhone 6S і 6S Plus), яка дозволяє викликати контекстне меню на іконах додатків, швидко переміщати курсор, а також попередньо переглядати посилання і завантажувати фотографії з браузера.

Юристи розробника стверджують, що Apple також скопіювала функцію вібрацій пристрою, що виникають у відповідь на силу дотику до екрану. Як повідомив в позовній заяві генеральний директор Immersion Віктор Віегас, його компанія вимагає відшкодування збитків від Apple. Крім того, Immersion подала скаргу до Комісії з міжнародної торгівлі (ITC) з проханням накласти заборону на продаж “i-пристроїв” (включаючи “розумні” годинники Apple Watch) на території США.

Apple – не єдиний IT-гігант, проти якого судиться Immersion. У 2007 році розробник вів судові баталії з Microsoft, а в 2012-му – з Motorola і Google.