Без відкритої файлової системи iPad Pro не зможе замінити комп’ютер

У 2010 році, представляючи найперший iPad, Стів Джобс заявив про те, що в усьому світі настала так звана ера «пост-ПК». Засновник Apple порівнював персональні комп’ютери з вантажівками і вважав, що більшості користувачів буде досить «легкового автомобіля» у вигляді планшета.

almost-3

Тім Кук підхопив цю естафету і як доказ цієї теорії запропонував аудиторії iPad Pro. Чи став великий 12,9-дюймовий планшет заміною комп’ютерів? Давайте будемо розбиратись.

Виходячи з побажань користувачів, які вибирають ноутбуки, стає ясно, що переважній більшості з них підходить iPad з клавіатурою. Коли мова йде про роботу з електронною поштою, перегляд веб-сторінок та спілкування через відеодзвінки – планшет є ідеальним вибором.

iPad Pro-2

iPad набагато зручніший в роботі, ніж персональний комп’ютер. Планшет більш компактний, працює до 10 годин без підзарядки, дозволяє використовувати SIM-карту для доступу до Інтернету і перетворюється в ноутбук шляхом підключення клавіатури.

iPad Pro-MacBook

Ідея про те, що iPad – ідеальний засіб для споживання контенту, а Mac – для його створення, застаріла. Багато хто успішно використовує планшети для творчості, хоча, треба визнати, iPad не завжди може замінити комп’ютер. Тім Кук ніколи не говорив, що iPad Pro замінить ноутбук для кожного. Але він висловив упевненість, що такий пристрій здатен переманити на свою сторону частину користувачів лептопів.

Якщо копнути глибше, то навіть надпотужний iPad Pro в цілому ряді завдань не може обійтися без повноцінного комп’ютера. Очевидний приклад – редагування відео, фотографій і аудіо. Звичайно, це можна робити і на iPad, але Mac дає набагато більше можливостей.

ipad-pro-first-look-screen

Але навіть якщо ви не працюєте з мультимедійним контентом і не пишете додатки, то вам рано чи пізно знадобиться доступ до файлової системи.

Стів Джобс стверджував, що файлова система – поняття застаріле. Він був упевнений, що користувач не повинен знати і навіть думати про те, куди зберігся той чи інший файл. У його системі координат не було такого поняття як «файл», а були «фотографія», «пісня», «відео», «документ» і т.д.

Якщо у вас немає доступу до файлової системи, то ви отримуєте відразу дві проблеми. Вам стає незручно шукати додаток, в якому зберігається той чи інший документ. В такому випадку ви отримуєте систему, яка перестає «просто працювати».

Якби операційна система дозволяла розташувати проект в такій ієрархії, в якій ви уявляєте його в голові, то ви б створили кореневу папку для нього, а всередині – окремі папкі з підпунктами.

how-to-set-up-icloud-to-sync-files-similar-to-dropbox-1

Але iOS заснована на іншому принципі. Якщо користувачеві не потрібно щось бачити, то це щось повинно бути приховано. Для більшості завдань на iPhone і iPad цей підхід був і залишається вдалим. Коли, наприклад, ви відкриваєте додаток Фото, щоб показати друзям недавні знімки, ви не повинні думати про те, в якій папці на диску у вас зберігаються дані зображення.

Проте вам не так легко знайти ті ж фотографії, які ви зробили в Києві десять років тому. Як говорилося вище, труднощі виникають з плануванням проектів. Всьому виною – відсутність повноцінної файлової системи.

Це зовсім не означає, що Apple потрібно ускладнити існуючий інтерфейс iOS і дати користувачам доступ до всіх системних папок і файлів. Але без відкритої файлової системи iPad ніколи не зможе повністю замінити ПК.