Як відрізнити підроблену карту microSD від справжньої?

Карти пам’яті – один з найкращих винаходів людства. Вони мініатюрні, відносно дешеві і дозволяють зберігати досить великий обсяг даних, але не всі карти однаково хороші. Шахраї користуються їх популярністю і продають безіменні фейки з 4 або 8 ГБ пам’яті, під знаменитими microSD виробництва – Kingston, SanDisk на 64 або 128 ГБ, за ціною оригінала. Як дізнатися, яка карта підроблена, а яка справжня? Давайте будемо розбиратись.

Насамперед зверніть увагу на ціну: якщо хто-небудь виставив на Ebay або AliExpress карту зі 128 ГБ пам’яті всього за 10 доларів, це має насторожити, таких цін немає, вам явно хочуть підсунути фейк. В даний час карти з 64 ГБ коштують від 350 гривень, а з 128 ГБ приблизно в три рази дорожче.

Якщо ви придбали карту microSD і хочете перевірити її справжність, можна порівняти її упаковку та оформлення з оригіналом (в картинках Google або Яндекса), скористатися програмою, яка визначає реальний обсяг і швидкість копіювання файлів, або додатком SD Insight, який показує детальну інформацію про карту , включаючи її серійний номер.


Візуальна перевірка

microSD

Вбийте в пошуковик назву карти, і якщо вона досить популярна, ви побачите картинки, на яких фейки порівнюються з оригіналом. Як правило, у підроблених карт неякісна упаковка і розмиті написи, які наносяться підпільним способом в якому-небудь китайському підвалі.


Перевірка ємності та швидкості на комп’ютері

image

Шахраям не складає труднощів перепрошити карту, після чого комп’ютер, смартфон або планшет показує не реальну ємність, а яку завгодно. Для перевірки справжнього обсягу і швидкості копіювання файлів можна використовувати програми F3 (для Windows, OS X і Linux), h2testw або FakeFlashTest (для Windows).

Менш ефективний спосіб перевірки – спробувати через провідник або файловий менеджер закинути на карту файли заявленого обсягу і подивитися чи запишуться вони і з якою швидкістю. Правда, карта може бути налаштована таким чином, що запис на неї буде вестися циклічно, а нові файли будуть перезаписувати старі.


Перевірка карти на смартфоні

microSD

Встановіть додаток SD Insight і запустіть його. SD Insight покаже виробника карти і детальну інформацію про неї: модель, ємність, дату випуску, серійний номер та інше. Як правило «карткові пірати» не витрачають час, щоб підробляти всі ці відомості.

Що робити з фейковою картою пам’яті, вирішуйте самі – можна викинути її, встановити в який-небудь невимогливий смартфон або планшет, але краще, звичайно ж, повернути її продавцеві, щоб він зрозумів, що ви його розкусили. Стовідсотково надійного способу перевірки картки на справжність немає, але в будь-якому випадку, фейк одного разу проявить себе: ви помітите, що у нього не така ємність, як заявлено, файли копіюються занадто повільно, а в якийсь момент карта зовсім перестане зчитуватися.